konie,
Home Jeździectwo Kursy i szkolenia
29 | 05 | 2024
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Kursy i szkolenia
Guy Robertson w Polsce! - szkolenie ze zwycięzcą VIII edycji Myśląc o Koniu Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Wtorek, 03 Październik 2017 22:56
Jeżeli chcesz poprawić swoją więź z koniem, zwiększyć jego zaufanie i szacunek, rozwinąć jego przepuszczalność i rozluźnienie, poznać elementy psychologii szkolenia koni, a także rozwiązać nurtujące Cię problemy to serdecznie zapraszamy Cię na to szkolenie! Zapraszamy wszystkich jeźdźców, niezależnie od uprawianej dyscypliny, na dwudniową klinikę z Guyem Robertsonem, która odbędzie się 28-29 października 2017 (sobota-niedziela) w EZ Ranch k. Warszawy. 
Kilka słów o Guyu:
Guy Robertson skupia się na zbudowaniu solidnych podstaw niezbędnych do rozwoju pary koń-jeździec takich jak miękkość, chęć ruchu, pewność siebie oraz szacunek dla partnera. Szkolenie zaczyna od pracy z ziemi, a dopiero potem pod siodłem. Takie podejście, jak i bazowanie na jak najmniejszym poziomie stresu u koni podczas treningu, stanowi klucz do tego, aby koń skutecznie uczył się nowych elementów niezależnie od uprawianej dyscypliny.
http://www.guyrobertsonhorsemanship.co.uk/about.html
Plan szkolenia:
Szkolenie ma charakter praktyczny. Będzie się ono składało z czterech 2,5 godzinnych sesji pracy z końmi. Zaczniemy od pracy z ziemi, a w kolejnych modułach przejdziemy do pracy pod siodłem, także z wykorzystaniem dodatkowych pomocy takich jak drągi i pachołki. 
Szkolenie prowadzone będzie w języku angielskim i tłumaczone na polski.
Cena:
Uczestnik z koniem – 850zł/ dwa dni szkolenia
Słuchacz – 150zł/ dzień szkolenia lub 250zł/ dwa dni szkolenia 
Istnieje możliwość noclegu oraz wyżywienia na miejscu. 
Zgłoszenia i pytania: szystkie pytania i zgłoszenia prosimy kierować do Anny Listopadzkiej 606 202 269 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Link do FB: https://www.facebook.com/events/1519112781442843/?active_tab=about
 
Kurs inseminacji klaczy. Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Wtorek, 06 Czerwiec 2017 23:17
Uniwersytet rolniczy w Krakowie organizuje kurs inseminacji klaczy, który odbędzie się 15-17. 09. 2017 (lub 22-24.09.2017- do ustalenia) w Krakowie. Koszt szkolenia to ok. 1700 zł w tym jest obiad w sobotę i niedzielę. Być może cena będzie zawierała również noclegi w akademiku przy samym rynku w Krakowie ( trwają rozmowy). Niestety jest ograniczona liczba miejsc - tylko 15. Po ukończenia szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikat, który daje możliwość inseminacji własnych klaczy. Nie jest wymagane żadne wykształcenie kierunkowe.  Dla każdego uczestnika będzie przygotowany konspekt „krok po kroku” wraz z omówieniem i zdjęciami. Wszyscy kursanci będą mieli zniżkę na przygotowywane szkolenie z zakresu transplantacji zarodków (embriotransferu).
Więcej…
 
Technik Hodowca Koni Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Czwartek, 25 Maj 2017 22:28

Szkoła "Lider" w Buku koło Poznania prowadzi nabór na kwalifikacyjny kurs w zawodzie Technik Hodowca Koni. W zawodzie THK wyodrębniono dwie kwalifikacje:

  • R.19. Organizacja chowu i hodowli koni
  • R.20. Szkolenie i użytkowanie koni
Kurs składa się z zajęć teoretycznych realizowanych w trybie zaocznym w postaci zjazdów i warsztatów prowadzonych przez doświadczonych praktyków. Kurs kończy się egzaminem państwowym, po którym uczestnicy otrzymają tytuł Technika Hodowcy Koni. Kurs daje kwalifikacje rolnicze. Rekrutacja już trwa! Liczba miejsc ograniczona! Kontakt: www.cds-lider.com.pl, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 61-8-149-399, 508-194-737. 
 
Warsztaty Strugania Kopyt z SHP Tomaszem Świątkiem Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Wtorek, 09 Maj 2017 13:09
W dniach 30 czerwca do 2 lipca 2017r.. zapraszamy serdecznie do Stajni Mandra na seminarium strugania kopyt, z jedynym w Polsce instruktorem metody dr Strasser Tomaszem Świątkiem, posiadającym wieloletnie doœświadczenie w rehabilitacji kopyt w schorzeniach takich jak: ochwat, kopyta zacieśnione, syndrom trzeszczkowy, rak rzekomy kopyta, pęknięcia kopyt, choroba linii białej, słaba jakość rogu, gnijące strzałki. Zajęcia przeznaczone są dla osób pragnących zapoznać się z założeniami holistycznej opieki nad kopytami, co umożliwi prawidłowe prowadzenie zdrowych końskich kopyt, profilaktykę ich schorzeń i rozpoznanie nieprawidłowości w kopytach.  Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne (rozczyszczanie martwych kopyt). Więcej informacji na stronie www.ochwat.pl
 
Kurs instruktorów rekreacji Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Środa, 08 Marzec 2017 15:48
Ognisko TKKF ‘CENTAUR” w Zbrosławicach informuje, że w dniach od 14 maja do 28 maja 2017 odbędzie się kurs instruktorów rekreacji ze specjalnością jazda konna. Warunkiem przystąpienia do kursu jest zdanie egzaminu wstępnego potwierdzającego posiadanie umiejętności na poziomie klasy L w ujeżdżeniu i skokach a także skończone 19 lat oraz wykształcenie średnie. Termin egzaminu kwalifikacyjnego na kurs: 25.03.2017 o godz. 1030 – w wyjątkowych przypadkach termin egzaminu można ustalić indywidualnie z organizatorem kursu. Z egzaminu wstępnego na kurs zwolnione są osoby posiadające srebrną odznakę lub III klasę sportową. Koszt egzaminu wstępnego 50 zł. Koszt kursu 1850 zł. Informacje i zgłoszenia: Ośrodek Jeździecki Zbrosławice ul. Wolności 28, 42-674 Zbrosławice. tel. 0-32 2337000 w godz. od 800 do 15.00 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Podstawy biomechaniki fundamentem pomyślnego szkolenia koni Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Niedziela, 12 Luty 2017 00:37

"Podstawy biomechaniki fundamentem pomyślnego szkolenia koni" - szkolenie z Jerzym Krukowskim - ujeżdżenie, skoki, WKKW. 31.03-2.04.2017 – Stajnia ISKRA, Sztumskie Pole.


Jerzy Krukowski - wielokrotny mistrz Polski, wspaniały jeździec i zawodnik dyscypliny WKKW. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego: złoto w Białym Borze (2004), srebro w Strzegomiu (2006), złoto w Sopocie (2013), srebro w Sopocie (2014). Jeździec, trener, wcześniej zawodnik Ludowego Klubu Jeździeckiego Nadwiślanin - Kwidzyn, aktualnie Klubu Jeździeckiego Rakowiec - Kwidzyn.
Metody szkolenia, stosowane przez Jerzego Krukowskiego, oparte są na ponad 30 latach doświadczeń w pracy z końmi i jeźdźcami o różnym stopniu zaawansowania. Są połączeniem praktycznej i teoretycznej wiedzy zbudowanej na bazie zasad szkoły klasycznej, zagłębiania się w psychikę konia i metody naturalne.
Do każdego konia i jeźdźca Jerzy Krukowski podchodzi indywidualnie, koncentrując się przede wszystkim na ich słabych ogniwach, hamujących postęp.
Głównym celem treningu jest poprawa porozumienia z koniem, uświadomienie jeźdźcowi tego, co robi, dlaczego to robi i jaki wpływ mają jego działania na konia - partnera.
Są to uniwersalne metody pomagające rozwikłać problemy związane z błędnym szkoleniem i złymi nawykami zarówno jeźdźca jak i konia.
DLA KOGO SĄ TE KONSULTACJE?
Profesjonalne szkolenie dla zawodników, instruktorów, trenerów i jeźdźców poważnie traktujących jeździectwo. Dla osób, które chcą uzyskać cenne informacje dotyczące prawdziwego porozumienia z końmi. Niezbędne wskazówki dotyczące treningu, który pozwoli Ci wskoczyć na poziom wyżej.
Jesteś Instruktorem Szkolenia Podstawowego? Jest to dla Ciebie idealne szkolenie licencyjne pod wieloma względami. Spojrzenie wielowymiarowe na problem, z którym się borykasz pozwoli Ci rozwinąć skrzydła w zaskakująco szybkim tempie. Masz możliwość obserwowania różnych koni i jeźdźców oraz sposobu w jaki prowadzony jest trening dla każdej pary. Możliwość zadawania pytań w każdej chwili. Obserwacja i trening daje pełny wymiar możliwości nauki.
Jesteś czynnym zawodnikiem? Zabierz ze sobą swojego konia i przyjedź na szkolenie, gwarantujemy Ci, że twoje jeździectwo nabierze innego wymiaru!
Jesteś jeźdźcem, który nie ma swojego konia a bardzo byś chciał uczestniczyć w konsultacjach? Nie ma przeszkód! Możesz od nas wypożyczyć konia, który pozwoli Ci wykorzystać w pełni trening z Jerzym Krukowskim.

Więcej…
 
Szkolenie z Jerzym Krukowskim - 6-8.01.2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Wtorek, 20 Grudzień 2016 23:48
Serdecznie zapraszamy na IV edycję szkolenia z Jerzym Krukowskim w Stajni Iskra w Sztumskim Polu w dniach 6-8.01 2017. Konsultacje składają się z dwóch części - praktycznej i teoretycznej. Jerzy Krukowski to doświadczony jeździec i trener, wielokrotny Mistrza Polski w WKKW, wieloletni reprezentant Kadry Narodowej. Autor wielu artykułów poruszających problemy związane z porozumieniem się jeźdźca z koniem na łamach czasopism hipicznych. Uważa, że trening oparty na sile to zły trening, a drogą do sukcesu w jeździectwie jest trening wykorzystujący wiedzę z zakresu psychologii, fizjologii i biomechaniki ruchu konia. Więcej...
 
Technik Hodowca Koni Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Poniedziałek, 27 Czerwiec 2016 09:56
Technik Hodowca Koni- kurs kwalifikacyjny rozpoczęcie zajęć 1 lipca (piątek) godz. 17.00 w szkole w Buku ul. Niegolewskich 11a, 64-320 Buk telefon 508 194 737
 
Kurs dla konwojentów i kierowców pracujących przy transporcie zwierząt. Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Środa, 18 Maj 2016 14:33
Atelier Agencja Szkoleniowa zaprasza na kurs dla konwojentów i kierowców pracujących przy transporcie zwierząt, który odbędzie się 19 czerwca w Zakrzowie.
Więcej…
 
Akademia Zdrowego Konia Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Piątek, 01 Kwiecień 2016 14:05
Szkolenie odbędzie się 23 kwietnia 2016 roku w godzinach od 9:00 do 17:00 na terenie Ośrodka Jeździeckiego „Arkadia” w Wielkiej Lipie k./Obornik Śląskich.. Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich zawodników, trenerów, instruktorów, sędziów, hodowców, właścicieli oraz miłośników koni. Celem szkolenia jest podniesienie umiejętności i kwalifikacji osób, które w świadomy sposób zajmują się końmi. Więcej...
 
Szkolenie licencyjne dla szkoleniowców PZJ Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Piątek, 04 Marzec 2016 00:58
Serdecznie zapraszamy na Otwarte szkolenie licencyjne dla szkoleniowców PZJ ze specjalności skoki przez przeszkody, które odbędzie się 12.03.2016 na terenie SK Moszna z Trenerem Rudolfem Mrugałą. Szkolenie jest zatwierdzone przez PZJ i jest zaliczane do przedłużenia licencji szkoleniowca PZJ. Szczegóły można znaleźć na stronie www.atelierszkolenia.pl
 
SZKOLENIE LICENCYJNE Z JERZYM KRUKOWSKIM Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Poniedziałek, 29 Luty 2016 21:35
SZKOLENIE LICENCYJNE Z JERZYM KRUKOWSKIM – ujeżdżenie, skoki, WKKW 8-10.04.2016 – Stajnia ISKRA, Sztumskie Pole
Jerzy Krukowski - wielokrotny mistrz Polski, wspaniały jeździec i zawodnik dyscypliny WKKW UWAGA – szkolenie licencyjne zatwierdzone przez PZJ, uczestnictwo w szkoleniu będzie zaliczone do przedłużenia ważności licencji szkoleniowca PZJ. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego: złoto w Białym Borze (2004), srebro w Strzegomiu (2006), złoto w Sopocie (2013), srebro w Sopocie (2014). Jeździec, trener, wcześniej zawodnik Ludowego Klubu Jeździeckiego Nadwiślanin - Kwidzyn, aktualnie Klubu Jeździeckiego Rakowiec - Kwidzyn. Metody szkolenia, stosowane przez Jerzego Krukowskiego, oparte są na ponad 30 latach doświadczeń w pracy z końmi i jeźdźcami o różnym stopniu zaawansowania. Są połączeniem praktycznej i teoretycznej wiedzy zbudowanej na bazie zasad szkoły klasycznej, zagłębiania się w psychikę konia i metody naturalne. Do każdego konia i jeźdźca Jerzy Krukowski podchodzi indywidualnie, koncentrując się przede wszystkim na ich słabych ogniwach, hamujących postęp. Głównym celem treningu jest poprawa porozumienia z koniem, uświadomienie jeźdźcowi tego, co robi, dlaczego to robi i jaki wpływ mają jego działania na konia - partnera. Są to uniwersalne metody pomagające rozwikłać problemy związane z błędnym szkoleniem i złymi nawykami zarówno jeźdźca jak i konia.
Więcej…
 
Seminarium licencyjne Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Środa, 24 Luty 2016 23:51
Kolegium Sędziów WZJ organizuje seminarium licencyjne dla sędziów w dyscyplinie powożenia, które odbędzie się w Jaszkowie w dniu 12.03.2016r. o godzinie 10. Zajęcia będzie prowadziła Pani Danuta Nowicka. Koszt udziału w kursie 50 zł. Zgłoszenia prosimy kierować mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 10.03.2016r.
 
Seminarium licencyjne Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Środa, 20 Styczeń 2016 13:56
Zapraszamy serdecznie na seminarium licencyjne dla sędziów dyscypliny wkkw organizowane w KJ Facimiech przy współpracy ze Świętokrzyskim Związkiem Jeździeckim.
Więcej…
 
Seminarium licencyjne Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Środa, 20 Styczeń 2016 13:54
Kolegium Sędziów WZJ organizuje seminarium licencyjne dla sędziów w dyscyplinie WKKW, które odbędzie się w Lesznie ul. Ostroroga 9a w dniu 30.01.2016r. o godzinie 10 oraz w dyscyplinie skoków przez przeszkody w dniu 31.01.2016r. o godzinie 10. Koszt udziału w kursie 50 zł, zajęcia będzie prowadził Pan Tomasz Mossakowski. Zgłoszenia prosimy kierować mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 27.01.2016r.
 
Przygotowanie do odznak - Wiktorowo, 16-17.01.2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Wtorek, 12 Styczeń 2016 15:36
W dniach 16-17 stycznia w Wiktorowie odbędzie się weekendowe przygotowanie do odznak.
Więcej…
 
Licencyjny Kurs lonżowania i pracy z końmi z ziemi Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Wtorek, 12 Styczeń 2016 15:32
W dniach 23-24 stycznia w Wiktorowie k/Nasielska odbędzie się kurs licencyjny lonżowania i pracy z końmi z ziemi.
Więcej…
 
Kurs licencyjny dla Sędziów i wolnych słuchaczy w ujeżdżeniu Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Poniedziałek, 04 Styczeń 2016 23:13
16 stycznia w Opolu odbędzie się kurs licencyjny dla Sędziów i wolnych słuchaczy w ujeżdżeniu
Więcej…
 
Otwarty licencyjny kurs sędziowski w dyscyplinie powożenia Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Poniedziałek, 04 Styczeń 2016 23:09
 Kurs licencyjny dla Sędziów w dyscyplinie powożenia odbędzie się 16 stycznia w Opolu.
Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 26


Polityka cookies
0.378