konie,
Home Jeździectwo Artykuły
23 | 04 | 2024
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Artykuły
Polscy medaliści w historii Mistrzostw Europy w WKKW Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Środa, 28 Czerwiec 2017 22:16

52 lata temu reprezentant Polski zdobył pierwszy w historii tytuł mistrza Europy w dyscyplinie WKKW. Szesnaście lat później biało-czerwona drużyna odniosła kolejny sukces zdobywając brąz. Czekając na medalowe rozdanie 33. edycji ME, która już w sierpniu rozegra się w Strzegomiu, przypomnijmy osiągnięcia polskich zawodników w historii tych zawodów.

Pierwsze mistrzostwa Europy odbyły się w 1953 roku w Badminton w Wielkiej Brytanii. Wystartowało w nich 40 jeźdźców z 6 krajów. Jednak Polacy na swój pierwszy udział w zawodach tej rangi musieli poczekać jeszcze cztery lata. W 1957 roku w Kopenhadze wystartował Jan Kowalski na Litaworze, zawody ukończył na 13. miejscu. Już dwa lata później w brytyjskim Harewood drużyna biało-czerwonych niemal otarła się o medalowe podium, kończąc rywalizację z czwartą lokatą.

Więcej…
 
ZR-B Olimpia, 4.06.2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Poniedziałek, 29 Maj 2017 23:57
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami regionalnych i towarzyskich zawodów w skokach przez przeszkody, które odbędą się w SKJ Olimpia na warszawskim Rembertowie. Zobacz...
 
Strzegom Horse Trials 2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Środa, 17 Maj 2017 20:03
Rozpoczął się pierwszy konkurs Strzegom Horse Trials, czyli triatlonu jeździeckiego. Pierwsi zawodnicy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego rozpoczęli w środę rywalizację na hipodromie w Morawie. Podczas Strzegom Horse Trials na głównej arenie otoczonej wiekowymi dębami ruszył konkurs CIC 2*, w którym wystartowało 27 par. Po pierwszej części ujeżdżenia prowadzenie objął Kai Ruder na koniu Coin Toss. Ten niemiecki jeździec zajmuje także drugą pozycję na wałachu Charlie Weld.  Po bardzo dobrym przejeździe na wysokie trzecie miejsce awansował Jan Kamiński na Seniorze. W czwartek w tym konkursie rywalizować będzie kolejnych 35 par. Do niedzieli na hipodromie w Morawie rozegranych zostanie sześć międzynarodowych konkursów, w tym trzygwiazdkowy CIC zaliczany do Pucharu Narodów. Piętnasta, jubileuszowa edycja największych w Polsce zawodów WKKW tradycyjnie zgromadziła światową czołówkę.  Łącznie wystartuje tu blisko 240 zawodników z 18 krajów. Na hipodromie w Morawie gościmy m. in. Niemkę Sandrę Auffarth, trzykrotną medalistkę olimpijską, mistrzynię świata i wicemistrzynię Europy, Andreasa Dibowskiego drużynowego mistrza olimpijskiego, Belgijkę Karin Donckers - dwukrotną drużynową brązową medalistkę mistrzostw Europy oraz Szwedkę Lindę Algotsson – podwójną zwyciężczynię Finałów Pucharu Świata, a także wielu innych utytułowanych zawodników.
Środowe zmagania to tylko przygrywka do kolejnych konkursów. W czwartek rozegrane zostanie m. in. ujeżdżenie w klasie CCI 3*, która daje możliwość uzyskania kwalifikacji na Mistrzostwa Europy Seniorów. Ta prestiżowa impreza odbędzie się w tym roku w sierpniu na hipodromie w Morawie. W piątek odbędzie się m.in. próba ujeżdżenia w klasie CIC 3*, zaliczanej do Pucharu Narodów. Na kross ruszą też zawodnicy CIC 1* i 2*.  W sobotę można będzie dopingować pary podczas najtrudniejszych trzygwiazdkowych terenowych zmagań. W tym roku w sześciu międzynarodowych konkursach zawodnicy i ich konie pokonają łącznie 140 krosowych przeszkód. Niedziela to tradycyjnie konkurs skoków podczas której m. in. zostanie wyłoniony najlepszy team pierwszej tegorocznej serii z cyklu Pucharu Narodów.


 
List otwarty do Delegatów Walnego Zjazdu PZJ Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Sobota, 01 Kwiecień 2017 09:14

Szanowni Delegaci!

Nazywam się Wojciech Furmanek, jestem księgowym z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem i od dwóch lat prowadzę finanse PZJ. Do napisania tego listu skłoniła mnie zwyczajna uczciwość w stosunku do swoich pracodawców jakimi Wy Szanowni Delegaci jesteście, oraz fakt, że nie będę mógł osobiście przedstawić mojego stanowiska. Ta sama uczciwość kazała mi kilka dni temu złożyć wypowiedzenie z pracy w Polskim Związku Jeździeckim. Jestem całkowicie apolityczny, nie znam się na związkowej polityce, nie wiem kto z kim i przeciw komu. Kieruję te słowa do Państwa jako najwyższej władzy w Związku w trosce o przyszłość finansową Związku za którą czuję się odpowiedzialny.

Sytuacja z jaką mamy do czynienia w biurze w ostatnim okresie jest przesycona nieufnością i podejrzliwością i dla osób chcących spokojnie pracować dla dobra Związku stała się zwyczajnie toksyczna. Postaram się opisać to Państwu po kolei. 

Zobacz pełną treść listu... 

 
Szkolenie jeźdźca – TIMING! Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Poniedziałek, 23 Styczeń 2017 10:36
Panuje przekonania, że istnieje wiele technik, metod pracy z końmi i ludźmi. Tak na prawdę wszystko sprowadza się do jednego.  Szybkości reakcji i spostrzegawczości!  Co wyróżnia fantastycznych jeźdźców, czujących temat? – oczywiście umiejętność obserwacji zwierzęcia i SZYBKOŚCI W REAGOWANIU. Gdy siedzimy na koniu on nas obserwuje, widzi naszą postawę i zaangażowanie. Trzeba mieć świadomość, że koń jest szybszy od nas trzykrotnie, a tym samym znacznie szybciej czyta nasze emocje, nastawienie i chęć do współpracy. Warto zadać sobie pytanie, jak odbiera nas koń, gdy nasze reakcje są niechlujne i opóźnione?  
 
Omawiając problem chciałabym oprzeć się na przykładzie;
Zbyt późno przyjeżdżasz na trening i na przygotowanie konia zostało Ci zaledwie 10 minut. Wpadasz do boksu i nerwowo szorujesz konia. Zwierzę wyczuwa atmosferę; zaczyna nerwowo kręcić się po boksie, zatacza wokół Ciebie koła, a Ty… pokrzykujesz: -„stój”, -„przestań się wiercić”, -„nie mamy czasu na takie gierki”. Ostatecznie karcisz konia lub przywiązujesz go nie dając mu możliwości ruchu. To moment gdy koń zaczyna się stresować, nie rozumie zaistniałej sytuacji, czuje się niepewnie.  
Musisz zapamiętać, że wysoki pozioma adrenaliny, który koń osiągnie już w boksie, jest destrukcyjny dla jego psychiki. Taki koń nie osiągnie szczytu swoich umiejętności. Odwrotnie działa NORADRENALINA. To ona pobudza w zwierzęciu chęć nauki i działania. Warto dbać o dobre samopoczucie konia. W mózgu zwiększa pobudzenie i czujność, wspiera czuwanie, uwydatnia zapamiętywania oraz koncentrację. Ma też wpływ na resztę ciała: przyspiesza rytm serca i zwiększa ciśnienie krwi, powoduje uwolnienie zmagazynowanej glukozy, zwiększa dopływ krwi do mięśni szkieletowych, redukuje dopływ krwi do układu pokarmowego oraz hamuje opróżnianie pęcherza moczowego i aktywność motoryczną w przewodzie pokarmowym.
Więcej…
 
HZO-B Łąck, 18-20.11.2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Poniedziałek, 21 Listopad 2016 09:03
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami ogólnopolskich zawodów w skokach, które odbyły się w Łącku. Zobacz...
 
HZO-B Łąck, 18-20.11.2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Poniedziałek, 07 Listopad 2016 18:31

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami ogólnopolskich zawodów w skokach, które odbędą się w łącku w dniach 18-20 listopada. Rówolegle odbędą się zawody regionalne. Zobacz:

 
MWiM Poczernin, 30.09-2.10.2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Wtorek, 04 Październik 2016 21:41
W miniony weekend w Poczerninie rozegrane zostały Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w skokach przez przeszkody. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami...
 
ZR-A Mysłowice, 25.06.2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Sobota, 11 Czerwiec 2016 22:49
W dniu 25 czerwca 2016 roku odbędą się w SK "Arabka" w Mysłowicach (woj. śląskie) Mistrzostwa Śląska w damskim siodle, zawody regionalne i towarzyskie w ujeżdżeniu. Rozegrane zostaną konkursy klas L - CC. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz floo. Sędziować będą: Izabela Popławska i Leszek Mazurkiewicz. W imieniu Organizatora serdecznie zapraszamy do udziału.  Zobacz propozycje...
 
ZR-B Jaszkowo, 10-12.06.2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Niedziela, 22 Maj 2016 22:31
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami regionalnych zawodów w skokach, które odbędą się w Jaszkowie w dniach 10-12 czerwca. Zobacz...
 
HZR-B Kwidzyn, 13-14.02.2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Sobota, 13 Luty 2016 23:50
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami sobotnich konkursów. Zobacz...
 
CAVALIADA na rodzinne i sportowo Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Piątek, 11 Grudzień 2015 23:55
Polacy Bezkonkurencyjni w średniej rundzie - 88 zawodników walczyło o nagrodę firmy Andrewex, w piątkowym konkursie Średniej Rundy o wysokości przeszkód 140cm, pod patronatem magazynu Koń Polski. Bezkonkurencyjni okazali się Polacy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca pokonując parkur bez punktów karnych w czasie poniżej 52 sekund. Aleksandra Słuszniak-Marchwicka dosiadająca 8-letnią klacz Casablanca zwyciężyła w konkursie w czasie 49,39. Po wczorajszym sukcesie na II miejscu znalazł się Marek Lewicki na koniu Codetia Vdl pokonując parkur w czasie 51,81. Na podium nie zabrakło również Eweliny Szczepanik, która na Pablo I z czasem 51,96 zdobyła trzecie miejsce.
Ważny konkurs dla Holendrów -  Robert VOS z Holandii na koniu CARAT wygrał konkurs dużej rundy CSI3*-W nr 6 pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, o nagrodę firmy Wechta. Wysokość przeszkód wynosiła 150 cm, a pula nagród prawie 100 tysięcy złotych, gdyż był to konkurs zaliczany do rankingu Ranking FEI. Drugie miejsce zajęła para Patrik MAJHER – CALIBER, a trzecie Gert Jan BRUGGINK na koniu MCB ULKE. Był to konkurs zaliczany do rankingu CAVALIADA TOUR, stąd Holender jest obecnie liderem tego cyklu. Do rozgrywki zakwalifikowało się 16 zawodników, w tym trzech Polaków. Najlepszy Polak Mściwoj KIECOŃ zajął czwarte miejsce na klaczy Urbane. Konkurs rozstrzygnął ostateczną listę niedzielnego Grand Prix, w którym zobaczymy aż 13 Polaków z 50 uprawnionych do startu zawodników.
Więcej…
 
Ii eliminacje HPWiM - Dąbrówka Mała, 21-22.11.2015 Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Piątek, 30 Październik 2015 12:10
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami II eliminacji Halowego Pucharu Warmii i Mazur, które odbędą się w Dąbrówce Małej w dniach 21-22 listopada. Zobacz...
 
ZK-C Kwieki, 17-18.10.2015 Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Środa, 07 Październik 2015 23:07
W dniach 17-18 października w Kwiekach odbędą się krajowe zawody w WKKW. Zobacz propozycje...
 
Cavaliada Future – nowe rozdanie Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Czwartek, 03 Wrzesień 2015 11:38
Zawody dzieci na kucach podczas cyklu imprez Cavaliada z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Choć same w sobie mają charakter show i zabawy, to bardzo dobrze wpływają na rozwój sportu najmłodszych w naszym kraju. To pokazuje rosnąca z roku na rok frekwencja na zawodach kwalifikacyjnych. Przed kolejną ich odsłoną organizatorzy postanowili wprowadzić kilka zamian w zasadach samych rozgrywek, jak i w kwalifikacjach. Oto one: 1. Zmieniony został wiek uczestników – teraz Cavaliada Future to prawdziwi najmłodsi sportowcy - zawodnicy do 12 roku życia. 2. Zarówno zawody, jak i kwalifikacje odbywać się będą w dwóch kategoriach uzależnionych od wzrostu konia, jakiego dosiada jeździec – mini do 130 cm i midi do 148 cm. 3. Kwalifikacje mają być bardziej dostępne dla zawodników z całej Polski – stąd pięć kwalifikacji w różnych miejscach – od Małopolski po Pomorze i od Mazowsza po Wielkopolskę. Uwaga, nie trzeba jeździć na wszystkie, bo i tak liczą się trzy najlepsze wyniki. 4. Same kwalifikacje odbywać się będą zarówno podczas zawodów ogólnopolskich (Michałowice, Jaszkowo, Wolica), jak i regionalnych (Józefin, Sopot) w ramach oddzielnych konkursów – nie jak dotąd podczas finału poszczególnych grup. To spowoduje, że rywalizacja będzie bardziej przejrzysta, a przy tym same kwalifikacje staną się bardziej widowiskowe. 5. Nadal prawo startu bez kwalifikacji mają złoci medaliści Pucharów Polski i Mistrzostw Polski, ale już tylko z kategorii A1 i A2. Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia. A potem do zobaczenia w Poznaniu, Lublinie i Warszawie. Szczegóły w regulaminie dostępnym w zakładce DLA ZAWODNIKÓW na stronie internetowej CAVALIADY.
 
Ranking Ligi Mazowsza po 10 eliminacjach Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Poniedziałek, 29 Czerwiec 2015 13:02
Za nami 2/3 eliminacji tegorocznej edycji Ligi Mazowsza. W ramach ZR rozegranych do tej pory w 8 mazowieckich klubach obejrzeliśmy już ponad 1000 przejazdów, które zaliczane były do klasyfikacji rankingowej.  W najbliższą sobotę XI eliminacja w KJ Aromer Józefin, a następnie w Lidze miesięczna przerwa wakacyjna. A od 8 sierpnia cztery ostatnie eliminacje i wrześniowy dwudniowy finał. Emocji z pewnością nie zabraknie…
Więcej…
 
ZR-B Biały Bór, 26-28.06.2015 Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Piątek, 26 Czerwiec 2015 18:47
Prezentujemy listy startowe na sobotnie konkursy w Białym Borze. Zobacz...
 
ZR-B LM Koryta, 9.05.2015 Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Czwartek, 23 Kwiecień 2015 11:17
9 maja w KJ GoldenHorse w Korytach odbędą się regionalne zawody w skokach przez przeszkody - IV eliminacja Ligi Mazowsza i egzamin licencyjny. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami...
 
PLAN DZIAŁAŃ KOMISJI UJEŻDŻENIA Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Wtorek, 21 Kwiecień 2015 11:04
Poniżej przedstawiamy Państwu plany Komisji Ujeżdżenia, których wykonanie w naszym odczuciu znacząco podniosłoby poziom polskiego dressage’u. Oczywiście na razie są to plany i Komisja cały czas pracuje nad ich szczegółami. Wprowadzając kolejne punkty do pracy będziemy prosili Państwa o wyrażanie swojego zdania i opinii. Chcielibyśmy aby nasz kontakt ze środowiskiem i środowiska z nami był dużo lepszy, dlatego zachęcamy wszystkich, w przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości do kontaktu z członkami Komisji Ujeżdżenia. Plany o których piszemy poniżej były omawiane podczas spotkania Komisji ze środowiskiem podczas HPP w Michałowicach. Więcej...
 
« PoczątekPoprzednia123456789NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 9


Polityka cookies
0.347