konie,
29 | 05 | 2024
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Wyniki
HZR-B Zbrosławice, 25-26.02.2017 Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami regionalnych zawodów w skokach, które odbyły się w Zbrosławicach. Zobacz...
 
Jubileuszowe ślązaki Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki
W pierwszą niedzielę sierpnia odbył się jubileuszowy X Krajowy Czempionat Młodzieżowy Koni Rasy Śląskiej. Na gościnnym hipodromie Stada Ogierów Książ można było obejrzeć doborową stawkę rocznych ogierków oraz trzy grupy klaczy (roczne, 2- i 3-letnie). Czempionem ogierków został LUBY (Derkos – Łupawa po Palant), hodowli Magdaleny Kapicy, wł. Jacka Bakalarza z Wielkopolski, a wiceczempionem DRAGON (Pirat – Damara po Nefryt) Jarosława Białkowskiego (woj. lubuskie). Stawka klaczy była bardzo liczna, jakość wysoka, a przez to wybór znacznie trudniejszy. Zwycięsko z tej rozgrywki wyszła piękna, prawidłowa i ciekawie umaszczona WENECJA (Ametyst – Wiki po Begis) Henryka Paczkowskiego z Dolnego Śląska (na zdjęciu), a wiceczempionką została ALICE (Nefryt – Ariadna po Hutor), hod. Szczęsnego Szymańskiego, wł. Andrzeja Adamczyka (woj. śląskie). Wyrazy uznania należą się ekipie Okręgowego Związku Hodowców Koni we Wrocławiu, pod kierownictwem Beaty Kapicy, za sprawną i dopracowaną organizację czempionatu, a także Stadu Ogierów Książ, za piękne pokazy hodowlane i sportowe, które uczyniły z tej imprezy prawdziwe święto miłośników koni śląskich. Szczegółowa relacja dostępna będzie w najbliższym numerze kwartalnika „Hodowca i Jeździec”. Zobacz wyniki...
Więcej…
 
Święto Konia Małopolskiego - Klikowa, 14-15.06.2014 Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki

W miniony weekend w Klikowej odbyły się Święto Konia Małopolskiego. Tytuł czempiona hodowlanego ogierów rocznych został Julus, ogierów dwuletnich - Espalion, wśród klaczy rocznych najlepsza okazała się Harissa, wśród klaczy dwuletnich - Sympozja. Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wynikami:

 
Nabór klaczy do ZT Bielice Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki
Do kwalifikacji do kolejnego turnusu Zakładu Treningowego funkcjonującego przy Zespole Szkół w Bielicach przystąpiło 25 klaczy z aż sześciu okręgowych związków hodowlanych. Spośród nich, na podstawie pokroju oraz przygotowania, komisja wytypowała 18 koni, które rozpoczną dwumiesięczny trening. Najwyżej zbonitowaną klaczą (82 punkty) okazała się, należąca do Pani Katarzyny Wąsiakowskiej z Kleszczewa (koło Giżycka), Buenavista wlkp (o.Quito MB BWP m. Bonita wlkp po Campari M old).  Zobacz listę zakwalifikowanych klaczy...
Więcej…
 
III Championat Polski Północnej w skokach luzem - Kwidzyn, 8.02.2014 Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki
8 lutego w Kwidzynie odbył się III Championat Polski Północnej w skokach luzem - dla koni 2-4 letnich polskiej hodowli z województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego lub zachodniopomorskiego. W klasie koni dwuletnich zwyciężył wielkopolski Prado (Marino - Poganka), w klasie trzylatków - Prognostyk (Guffi - Progis) - szlachetnej półkrwi, w klasie czterolatków - klacz szlachetnej półkrwi Bibisi (Calato Kama - Bogini). Zobacz wyniki...
 
Spektakularny sukces polskich angloarabów we Francji ! Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki

W dniach 16-22 września, odbyła się dwudziesta edycja jednej z największych imprez sportowo-hodowlanych we Francji, znanej jako „Grande Semaine de Pompadour” czyli Wielki Tydzień Pompadour. Część sportową tego wydarzenia stanowią Mistrzostwa Francji Młodych Koni oraz zawody towarzyszące w WKKW, natomiast stroną hodowlaną jest Narodowy Czempionat Francji Koni Angloarabskich. W tegorocznym Czempionacie, odbywającym się na terenie Stadniny Pompadour, będącej kolebką rasy angloarabskiej, główną rolę odegrały konie małopolskie! Po pokonaniu 2000 km, w zupełnie nowym, odległym miejscu, nasze konie zdobyły najlepsze wyniki w konkursach dla 2-letnich ogierów oraz 2 i 3-letnich klaczy.

Więcej…
 
Avatar został najlepszym skoczkiem korungu Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki

Pragnę poinformować, że młody trakeński ogier Avatar (Ajbek-Alana/Agar), hodowli pani Moniki Machlowicz-Wojsiat, z ogromnym sukcesem dla całego Związku Trakeńskiego w Polsce oraz całej Polskiej hodowli zakończył udział w korungu podczas pięćdziesiątego, jubileuszowego Trakehner Hengstmarkt w Neumunster. Po raz pierwszy w historii tej imprezy uznano do hodowli ogiera z Polski, który w opinii komisji i licznie zgromadzonej widowni zasłużył także na miano najlepszego skoczka. Dostał nagrodę specjalną dla najlepszego skoczka kurungu. Podczas aukcji, konia sprzedano do Holandii za  kwotę 37 000 Euro. Nowymi właścicielami zostali Joop van Uytert i Paul Schockemöhle. Więcej informacji na Trakehner Verband.

Monika Machlowicz-Wojsiat

Więcej…
 
VIII Kujawsko-Pomorski Przegląd Młodzieży Hodowlanej Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki

W dniach 8-9 września w Jarużynie odbył się VIII Kujawsko-pomorski przegląd młodzieży hodowlanej. Zobacz wyniki:

 
CSN Biały Bór, 20-22.07.2012 Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki

Prezentujemy wyniki drugiego dnia:

 
VI Jesienny Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki

W dniach 10 -11 września w Stadninie Koni Janów Podlaski odbył się VI Jesienny Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. W sobotę w ramach pokazu prezentowane były klaczki i ogierki od rocznych do trzyletnich. Czempionką Klaczy Młodszych została Egema (po Esparto/Egira) hodowli SO Białka. Czempionem Ogierów Młodszych został wybrany Pernal (po Esparto/Perfirka) hodowli SO Białka. W niedzielę zaprezentowano klaczki i ogierki od czteroletnich do siedmioletnich i starszych. W Czempionacie Klaczy Starszych zwyciężyła Perfirka (po Gazal Al Shagab/Perforacja) hodowli SO Białka. Czempionem Ogierów Starszych został wybrany WH Kaneko MS (US). Najlepszym koniem pokazu została Egema. W programie Jesiennego Pokazu znalazły się również konkursy ujeżdżenia, Gonitwa o Puchar Prezesa Stadniny Koni Janów Podlaski, konkurs skoków, oraz konkursy w strojach klasycznych i w historycznych strojach polskich. A na zakończenie odbyła się Jesienna Aukcja Koni Arabskich. Stadnina Koni w Janowie Podlaskim istnieje od 1817 roku, jest najstarszą i jedną z najpiękniejszych w Polsce. Zespół XIX wiecznych stajni stanowi dużą atrakcję dla odwiedzających.  Stajnia "Zegarowa" z 1848 r. i "Czołowa" z 1841r. zaprojektowane były przez architekta Henryka Marconiego. Na licznych padokach można podziwiać ogromne stada hodowanych w Janowie koni czystej krwi arabskiej i angloarabskiej.

Halina Jezierska

 
VII Kujawsko-Pomorski Przegląd Młodzieży Hodowlanej, 10-11.09.2011 Jarużyn Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki

W miniony weekend w Jarużynie odbył się  VII Kujawsko-pomorski przgląd młodzieży hodowlanej. Oceniane były konie z roczników 2009-2011. Superchampionką wystawy została urodzona w tym roku, wyhodowana przez Stanisława Szurika, klaczka Faworytka S (Johnny Boy II - Dollar du Murier).  Zobacz wyniki...

 
ZR-A Strzegom, 13.08.2011 Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki
Prezentujemy wyniki sobotnich zawodów w ujeżdżeniu, które odbyły się w Strzegomiu. Zobacz...
 
ZT Biały Bór 2010 Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki
Zamieszczamy wyniki próby dzielności ogierów - Biały Bór.
 
ZT Bogusławice i Gniezno Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki

Publikujemy wyniki zakładów treningowych ogierów - Bogusławice (ogiery małopolskie trening wierzchowy) i Gniezno (ogiery szlachetne trening zaprzęgowy).

 
VI OTWARTY KUJAWSKO-POMORSKI PRZEGLĄD MŁODZIEŻY HODOWLANEJ Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami przeglądu młodzieży hodowlanej ras szlachetnych, który odbył się w dniu 11 września, w Jarużynie.

 
Czempionat Europy Koni Arabskich Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki
W dniu dzisiejszym Kwestura [Monogramm - Kwesta] podczas Czempionatu Europy Koni Arabskich  wywalczyła tytuł Czempionki Klaczy Starszych, a Emandoria [Gazal Al Shaqab - Emanda] została wybrana II Wiceczempionką. Tytuł Top Five Ogierów Starszych zdobył Girlan-Bey [Pesal - Gracja-Bis] wyhodowany przez Michała Bogajewicza.
 
Wyniki próby dzielności ogierów śląskich Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami próby dzielności ogierów śląskich, która odbyła się w Książku w dniach 23-24 października. Najlepszy wynik uzyskał ogier Rejent (Nomen - Renatka po Butanol).

Więcej…
 
III Międzynarodowy Czempionat Koni Huculskich HIF - Drukuj Email
Hodowla koni - Wyniki
W miniony weekend, w Stadl-Paura, odbył się III Międzynarodowy Czempionat Koni Huculskich. Czempionką klaczy młodszych została klacz Sobótka (Jaśmin - Sewilla) wyhodowana w SKH Gładyszów, czempionem ogierów został wybrany Lotnik (Ousor VIII-50 - Lotna) hodowli ZDIZ Odrzechowa.
 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2


Polityka cookies
0.425