konie,
23 | 07 | 2024
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Wyniki
Cavaliada Warszawa: Jarosław Skrzyczyński najlepszy Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Jarosław Skrzyczyński wygrał Grand Prix Cavaliady Warszawa, konkurs o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tym samym zdobył 80 punktów do Rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej. Otrzymał też tytuł najlepszego zawodnika Cavaliady Tour.

- Chacclana dała z siebie wszystko. Miała dobre przygotowanie, bo startowała w konkursach małej rundy w czwartek i sobotę. Dzięki temu czuła się dobrze i pewnie. Starałem się przejechać bez zrzutek i krótkimi najazdami uzyskać dobry czas – powiedział Jarosław Skrzyczyński.

W konkursie Grand Prix drugi był Wojciech Wojcianiec na NACCORD MELLONI, a trzeci Marcin Bętkowski na CASPER XXI.

Konkurs wyłonił też zwycięzców rankingu Cavaliady Tour. Tu też na pierwszym miejscu znalazł się Jarosław Skrzyczyński, drugi był Wojciech Wojcianiec, a trzeci Marcin Bętkowski. – Cieszy mnie też, że udało się wygrać cztery konkursy zaliczane do rankingu Cavaliady Tour i zebrać komplet punktów – powiedział Jarosław Skrzyczyński.

Skoczkowie walczyli o awans do finału Pucharu Świata. Do Paryża pojedzie Urmas Raag z Estonii, Ales Opatrny z Czech i Kristaps Neretnieks z Łotwy.

Zobacz rozmowę z Jarosławem Skrzyczyńskim https://youtu.be/Az2vRYIUkFQ

Zobacz podsumowanie Szymona Taranta, dyrektora sportowego Cavaliady https://youtu.be/SvSYXHpZwVQ.

Rankingi http://www.cavaliada.pl/pl/rankingi/.

 

 
Cavaliada Warszawa: Polacy na podium Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Sobotnie konkursy w ramach Cavaliady Warszawa przysporzyły publiczności wiele emocji i pokazały siłę Polaków.

W finale średniej rundy o nagrodę firmy Kwiaty Polskie, pod patronatem Tygodnika Wprost zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na kasztanowatym wałachu CASQUELL. Dalej uplasował się Małgorzata Koszucka na klaczy CHARLENE i Estończyk Urmas Raag na ogierze CARLOS. Konkurs był zaliczany do Rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej.

Konkurs SPEED & MUSIC o nagrodę KGHM Polska Miedź S.A, pod patronatem Prezydenta Miasta Warszawy i patronatem medialnym Radia ESKA zakończył się zwycięstwem Mściwoja Kieconia na koniu DIGISPORT SATISFACTION. Małgorzata Koszucka i ALVARO 121 byli drudzy, a Adam Grzegorzewski i IRYDION L trzeci.

Zobacz rozmowę z Mściwojem Kieconiem https://youtu.be/w0bCrs2AADE

Holenderka Angelique Hoorn na klaczy GUAPA zajęła pierwsze miejsce w dwufazowym konkursie o nagrodę Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, pod patronatem Magazynu Koń Polski. Drugie miejsce zajął  Marek Lewicki na PHILADELPHIA, a trzecie Mateusz Kiempa na CATALAYA.

Konkurs zręczności powożenia z elementami maratonowymi rozgrywany w nagrodę  Motor Show, pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego należał do Adriana Kostrzewy i jego zaprzęgu złożonego z Favory, Maestro, Pegasus i Pluto. Konkurs wyłonił zwycięzcę zmagań w ramach rankingu Halowego Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Został nim Piotr Mazurek ze swoim zespołem i końmi Jaśmina, Blizard, Inwencja i Pelop.

Zobacz rozmowę z Piotrem Mazurkiem https://youtu.be/Aj__czPZ2PU.

Dziś były także rozgrywane konkursy w ramach CAVALIADA Future. Dzieci na kucach walczyły o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol. W kategorii mini najlepsza okazała się Martyna Ufnal na RAMIRO, a w kategorii midi Marcelina Jackowiak i BARKAROLA. Natomiast w sztafecie, w której brały udział dzieci na kucach oraz gwiazdy Cavaliady, wygrała Zuzanna Prymek na TREVOR H i Martyna Ufnal na RAMIRO pod wodzą Aleksandra Kierznowska i VALENCIA.

Wyniki wszystkich konkursów oraz rankingi można znaleźć na stronie http://www.cavaliada.pl/pl/wyniki_rankingi/.

Jutro (niedziela) o godz. 13:00 odbędzie się najważniejszy konkurs zawodów - GRAND PRIX o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich, zaliczany do Rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej. Poznamy zwycięzców Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Będzie to też finał CAVALIADA TOUR.

Zobacz rozmowę z Szymonem Tarantem, dyrektorem sportowym Cavaliady https://www.youtube.com/watch?v=nrgII4BVj-Y
 
Cavaliada Warszawa: To był dzień Adama Grzegorzewskiego Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Piątek na Cavalidowej arenie w Warszawie to emocje dla miłośników ujeżdżenia, WKKW oraz skoków przez przeszkody. Dzień należał do Adama Grzegorzewskiego, który zwyciężył w konkursie średniej i dużej rundy.

Dominika Kraśko Białek na koniu ARES zdobyła pierwsze miejsce w konkursie KPMG Dressage Cup. Jej przejazd sędziowie ocenili na 69,693 %.

W konkursie średniej rundy o nagrodę Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, pod patronatem portalu Equista.pl na najwyższym miejscu podium stanął Adam Grzegorzewski, który dosiadał wałacha OKARINO. Zawodnicy pokonywali przeszkody o wysokości 140 cm. W konkursie wzięły udział 72 pary.  Na drugim miejscu znalazł się Portugalczyk Rodrigo Giesteira Almeida, który pojechał na ISOLDE VD HEFFINCK, a na trzecim Polak Andrzej Opłatek na LIGHT MY FIRE 7.

W prestiżowym konkursie dużej rundy zaliczanym do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej, Rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej i Rankingu Cavaliady Tour również wygrał Adam Grzegorzewski. Jeździec zaprezentował się tym razem na wałachu ZAZOU SZUMAWA. Tym samym, ten niespełna 20-letni zawodnik po raz pierwszy w swojej karierze wygrał konkurs zaliczany do światowego rankingu.

Na podium stanęli także Ales Opatrny z Chech oraz Rodrigo Giesteira Almeida z Portugalii. Zawodnicy walczyli o nagrodę firmy Primavera, pod patronatem Horse&Business Magazine, pokonując przeszkody o wysokości 150 cm. Punkty zdobyte w konkursie zmieniły klasyfikację Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. W załączniku przesyłam ranking.

- Kto ostatecznie znajdzie się w pierwszej trójce, która pojedzie na światowy finał do Paryża okaże się po niedzielnym Grand Prix, w którym można zdobywać podwójne punkty bonifikacyjne (40 za pierwsze miejsce)? W rankingu Cavaliady Tour, na prowadzeniu nadal jest Jarosław Skrzyczyński, na drugie awansował zwycięzca z 2014 roku, Czech Ales Opatrny. Andrzej Opłatek jest trzeci, a dzisiejszy zwycięzca Adam Grzegorzewski awansował na miejsce czwarte. Zapowiada się zacięta walka nie tylko o zwycięstwo w Tourze, ale i o nagrodę specjalną dla zawodnika do 21 lat. Stoczą ją między sobą mistrz i wicemistrz Polski młodych jeźdźców Andrzej Opłatek i Adam Grzegorzewski - mówi Szymon Tarant, dyrektor sportowy Cavaliady.

Wechta Eventing Tour

Paweł Warszawski na ARISTO AZ był pierwszy w konkursie Wechta Eventing Tour. W konkursie, który był rozgrywany pod patronatem Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, startowało 9 zawodników. Zmagania były rozgrywane w ramach Halowego Pucharu Polski w WKKW. Po poznańskim, lubelskim i ostatnim warszawskim etapie najlepszy był Mateusz Kiempa, mimo tego, że dziś na koniu LASSBAN RADOVIX zajął trzecie miejsce.

VENUS vs. MARS

W konkursie równoległym VENUS vs. MARS o nagrodę  Lotto, pod patronatem nc+ również zwyciężył Mateusz Kiempa na koniu CATALAYA. Jest to jedyny zawodnik Cavaliady startujący w dwóch dyscyplinach jeździeckich – skokach przez przeszkody oraz WKKW.

Wyniki wszystkich konkursów można znaleźć na stronie http://www.cavaliada.pl/pl/wyniki_rankingi/.
 
Kto wygrawa w pierwszym dniu Cavaliady Warszawa 2018? Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Kilkaset koni, jeźdźcy z całego świata, 520 000 PLN w puli nagród i cztery dni pełne sportowych emocji - rozpoczęła się Cavaliada w Warszawie. Poniżej przesyłam podsumowanie pierwszego dnia zawodów.

Mała runda

Adam Grzegorzewski na ogierze IRYDION L jest zwycięzcą pierwszego konkursu Cavaliady w Warszawie, rozgrywanego w ramach małej rundy. Grzegorzewski pokonał 73 doświadczonych zawodników. Na drugim miejscu uplasowała się Marta Hejger na koniu CIROBANTA, a na trzecim Andrius Petrovas na koniu LASAS. Konkurs, w którym zawodnicy pokonywali przeszkody o wysokości 130 cm, odbywał się o nagrodę COS Torwar.

Średnia runda

W konkursie średniej rundy o nagrodę Over Horse, pod patronatem Magazynu Gallop Koń&Jeździec zwyciężył Jan Bobik na CHACCO AMICOR ZM. Na drugim miejscu Krzysztof Ludwiczak na QUEEN LA BALOU a na trzecim Jarosław Skrzyczyński i CASQUELL. Konkurs był dwufazowy, a przeszkody ustawione na poziomie 140 cm.

Duża runda

Para Wojciech Wojcianiec i NACCORD MELLONI okazała się najlepsza w konkursie szybkości w ramach dużej rundy szybkości. Na drugim miejscu uplasowała się Angelique Hoorn na BREGO R'N B a na trzecim Krzysztof Ludwiczak na STALANDO 2. Konkurs był zaliczany do PUCHAR ŚWIATA Ligi Europy Centralnej. Zawodnicy walczyli o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem portalu TylkoSkoki.pl. Wysokość przeszkód wynosiła 145 cm.

Puchar Świata Ligi Europy Centralnej

- Michał Kaźmierczak, na którego bardzo liczymy w kontekście awansu do finału Pucharu Świata w konkursie zajął miejsce szóste i jednocześnie zdobył siedem punktów do klasyfikacji Ligi Europy Centralnej (był czwarty spośród zawodników LEC).Tabela ligi nie uległa większym zmianom i nadal prowadzi (mimo, że dziś nie zdobył żadnych punktów) Urmas Raag (EST), który ma na swoim koncie 83 punkty. Drugi jest Estończyk Rein Pill (79 pkt.), trzeci Łotysz Kristaps Neretnieks (76 pkt.), a Michał Kaźmierczak zajmuje miejsce siódme (62 pkt.). Prawdziwa walka rozpocznie się jutro w konkursie 150 cm (LR) z rozgrywką – mówi Szymon Tarant, dyrektor sportowy Cavaliady.

W załączniku przesyłam Ranking LEC.

Ujeżdżenie

W KPMG Dressage Cup najwyżej ocenioną zawodniczką została Ilona Janas na LORD DJANGO. Ujeżdżeniowcy rywalizowali  w programie międzynarodowym Św. Jerzego o nagrodę KPMG, pod patronatem Poznań Congress Center, pod patronatem medialnym dressage24.pl.

Powożenie

Piotr Mazurek i jego czterokonny zaprzęg złożony z koni Jaśmina, Blizard, Inwencja, Pelop zajęli pierwsze miejsce w konkursie zręczności powożenia z elementami maratonowymi. Na drugim miejscu uplasował się zespół Bartłomieja Kwiatka, a na trzecim Adriana Kostrzewy. Konkurs był rozgrywany w ramach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi o nagrodę  Motor Show, pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego, pod patronatem medialnym portalu driving.pl

Potęga skoku

W konkursie Potęgi Skoku w trzeciej rozgrywce mur osiągnął 205 cm. W czwartej rundzie został podniesiony do wysokości 210 cm, którą próbowali pokonać Jan Bobik na klaczy SANTISA oraz Hubert Kierznowski na wałachu DENVER Z. Żadnemu z nich się to jednak nie udało. Na najwyższym miejscu podium tego emocjonującego konkursu rozgrywanego o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich, pod patronatem Poznań Game Arena, stanęli więc obaj ex aequo.

Zobacz wywiad ze zwycięzcami Potęgi Skoku https://youtu.be/VN9GtgNaRL0

Wyniki wszystkich konkursów można znaleźć na stronie http://www.cavaliada.pl/pl/wyniki_rankingi/.
 
HZR-B Jarużyn, 24.02.2018 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami zawodów w Jarużynie. Zobacz...
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 825


Polityka cookies
0.558