konie,
Home Jeździectwo Listy startowe
29 | 05 | 2024
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Listy startowe
ZO-A Bobrowy Staw, 25-27.08.2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Środa, 23 Sierpień 2017 16:59
Prezentujemy wstępne listy startowe na piątkowe i sobotnie konkursy w Bobrowym Stawie. Zobacz...
 
Festiwal Jeździecki Baborówko 2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Czwartek, 29 Czerwiec 2017 22:57

Prezentujemy listy startowe na jutrzejsze konkursy ujeżdżenia:

 
Listy na CSI Poznań Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Wtorek, 06 Czerwiec 2017 23:53

Zawody CSI4* w Poznaniu jak zawsze będą miały doskonałą obsadę. Z długiej listy zgłoszonych do konkursów w ramach 4* przyjętych zostało 70 zawodników z pięciu kontynentów i dwudziestu siedmiu krajów. Poza tym, w rundzie młodych koni (CSIYH) i w małej rundzie (CSI1*) wystartuje blisko 100 par. Na liście nie brakuje gwiazd, a do nich możemy z pewnością zaliczyć Reed Kessler z USA, która ma na swoim koncie srebrny medal w mistrzostwach Ameryki Północnej, uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i udany start w finale Pucharu Świata w roku 2010. W tym sezonie młoda Amerykanka prezentuje się doskonale. Tydzień temu zajęła trzecie miejsce w prestiżowym Grand Prix CSI Eindhoven. Druga, równie młoda zawodniczka z USA Katherine Dinan to indywidualna mistrzyni Ameryki Północnej młodych jeźdźców, która mimo zaledwie 24 lat może pochwalić się już czterokrotnym udziałem w finałach Pucharu Świata.
Beat Mandli ze Szwajcarii to już bardzo doświadczony zawodnik (jednocześnie trener Katheriny Dinan), zdobywca Pucharu Świata z roku 2007 i srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu.  
Sanne Thijssen z Holandii ma zaledwie 19 lat, a zajmuje w rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej 84 miejsce. Jest amazonką niezwykle skuteczną, która w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy wygrała dziewięć konkursów zaliczanych do światowego rankingu, w tym Grand Prix na CSI4* w Dortmundzie. Jest też aktualną wicemistrzynią Europy młodych jeźdźców. Niezwykłym jeźdźcem jest Włoch, Juan Carlos Garcia. To jeden z niewielu ludzi na świecie, który startuje na poziomie mistrzowskim i olimpijskim zarówno w skokach przez przeszkody i we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. W zeszłym roku na naszych zawodach zajął drugie miejsce w konkursie Grand Prix.
W reprezentacji Niemiec wystartuje m.in. doskonale znany polskiej publiczności, wielokrotny zwycięzca konkursów o Puchar Narodów i zaliczanych do światowego rankingu, Holger Wulschner, który w miniony poniedziałek triumfował w Grand Prix CSI4* w Wisbaden.. Na starcie nie zabraknie zeszłorocznego zwycięzcy Grand Prix Poznania, Wilma Vermeir’a z Belgii, a jeśli chodzi o dotychczasowych zwycięzców Memoriału to po trzech latach przerwy na poznańskim hipodromie pojawi się Roberto Turchetto z Włoch. Polscy kibice będą mogli dopingować najlepszych naszych skoczków na czele z mistrzem Polski Kamilem Grzelczykiem i liderem rankingu PZJ Jarosławem Skrzyczyńskim. Zobacz listy zgłoszeń:

 
ZR-A Lipce, 14.05.2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Niedziela, 14 Maj 2017 00:01
Prezentujemy listy startowe na niedzielne konkursy w Lipcach. Zobacz...
 
ZO-B Michałowice, 12-14.05.2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Piątek, 12 Maj 2017 00:09
Prezentujemy ostateczne listy startowe na piątkowe konkursy w Michałowicach. Zobacz...
 
ZO-B DiM Iwno, 1-3.05.2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Poniedziałek, 01 Maj 2017 15:22
Zapraszamy do zapoznania się z listami startowymi na jutrzejsze konkursy w Iwnie. Zobacz...
 
ZR-B Osów, 29.04.2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Sobota, 29 Kwiecień 2017 00:41
Zapraszamy do zapoznania się z listami startowymi na sobotnie konkursy w Osowie. Zobacz...
 
HZR-B Nowielice, 25.03.2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Sobota, 25 Marzec 2017 00:48
Prezentujemy listy startowe na jutrzejsze zawody w Nowielicach. Zobacz...
 
HZO-B DiM Zbrosławice, 17-19.03.2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Czwartek, 16 Marzec 2017 17:16
Prezentujemy listy startowe na piątek HZO-B i HZR-B w Zbrosławicach. Zobacz...
 
HPP w Kaliszu, 10-12.03.2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Środa, 08 Marzec 2017 23:32

Blisko 150 par weźmie udział w V etapie Halowego Pucharu Polski, który odbędzie się w KJ Wolica Kalisz w najbliższy weekend (10-12 marca). Na listach startowych nie brakuje gwiazd. W Kaliszu wystartuje między innymi lider rankingu PZJ i jednocześnie lider aktualnych rozgrywek Pucharu Polski Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śrem. Do rywalizacji w Pucharze wraca też  obrońca tytułu zdobywcy HPP, aktualny Mistrz Polski Kamil Grzelczyk (KJ Szumlakowscy – Cysterny Brzeg). Przypomnijmy, że w tej edycji Grzelczyk pojechał dwie pierwsze kwalifikacje. Wygrał w Dąbrówce i był szósty we Wrocławiu, co pozwoliło mu prowadzić. Dalej skupił się na startach międzynarodowych i teraz z piątej pozycji chce włączyć się do walki o drugie z rzędu zwycięstwo w najważniejszych krajowych rozgrywkach sezonu halowego. Podobny plan ma chyba Adam Grzegorzewski z KJ Agro-Aves Gajewniki. Ten ma zaledwie 19 lat, w poprzednim sezonie wygrał kategorię młodzieżową ale teraz walczy w gronie seniorów. Mimo że nie był na ostatnich zawodach w Michałowicach w tabeli zajmuje trzecie miejsce. Nie mniej ciekawie zapowiada się walka w innych kategoriach: juniorów, młodych jeźdźców i open. Zawody w hali KJ Wolica trwać będą codziennie od rana do godzin wieczornych. Najważniejsze konkursy zaliczane do HPP juniorów i młodych jeźdźców  oraz seniorów (Grand Prix) rozpoczną się w niedzielę około 13.00. Transmisję z nich będzie można oglądać w HPP TV na www.hpp.pzj.pl. Tam też znajdziecie państwo szczegółowe programy, wyniki i rankingi. Po zawodach w Kaliszu w ramach HPP 2016/17 odbędą się jeszcze zawody w Poczerninie koło Warszawy (VI kwalifikacja 17-19 marca – zgłoszenia do 13 marca) oraz w Łącku (finał z pulą nagród bliską 150 000 PLN – 31 marca – 2 kwietnia). Zobacz listę zgłoszeń...

 
Ostateczne starcie czwórek Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Środa, 15 Luty 2017 10:19

Cavaliada w Warszawie przyniesie ostateczne rozstrzygnięcie w ramach pierwszego w historii Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami 4-konnymi. Rywalizacja, w której bierze udział pięć zespołów to swoisty bój pomiędzy dwójką: Ireneusz Kozłowski i Piotr Mazurek, która w „czwórkach” specjalizuje się od kilku lat, a tymi którzy do tej pory specjalizowali się w parach i „jedynkach”. Po czterech konkursach kwalifikacyjnych rozegranych w Poznaniu i Lublinie, na prowadzeniu jest Ireneusz Kozłowski z JKS Jagodne, który zaliczył już dwie wygrane. Na drugim miejscu ze stratą zaledwie jednego punktu jest Adrian Kostrzewa z KS Idmar Krajkowo. On, jako wielokrotny Mistrz Polski w parach, jak do tej pory jeździ najrówniej i obok jednej wygranej, zaliczył trzy drugie miejsca. Na trzeciej pozycji w tabeli jest Piotr Mazurek, a ostatniego słowa na pewno nie powiedział Bartłomiej Kwiatek z SL KS Książ. Wicemistrz świata w „jedynkach” na potrzeby rywalizacji w „czwórkach” lekcje zaczął pobierać u samego Mistrza Świata w tej konkurencji Boyd Exell. Zobacz:

 
HZO-B Michałowice, 17-19.02.2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Wtorek, 14 Luty 2017 15:30
140 zawodników i blisko 250 koni weźmie udział w czwartej kwalifikacji HPP w Michałowicach.  Ta, odbędzie się w najbliższy weekend (17-19.02) w KJK Szary w Michałowicach koło Krakowa. Na liście zgłoszeń są liderzy wszystkich kategorii. Jest to Michał Tyszko z TKJ Garbówek (senior), Maciej Żołądkiewicz z KJ Bonin (młody jeździec), Martyna Rynkiewicz LKJ Gałkowo (junior) i Samanta Forlini FJK Zbyszko (open). Bez wątpienia atrakcją dla publiczności będzie udział w zawodach lidera rankingu PZJ, Jarosława Skrzyczyńskiego. On wygrał ostatnią kwalifikację w Besiekierzu, w rankingu Pucharu Polski zajmuje w tej chwili szóste miejsce i zamierza włączyć się do walki o zwycięstwo w całym cyklu. Warto przypomnieć, że dwukrotny Mistrz Polski w HPP triumfował dwa razy: w sezonach 2010/2011 i 2011/2012. Zawody w Michałowicach z racji dużej ilości zgłoszeń przez trzy dni trwać będą od rana, do późnych godzin wieczornych. Konkursy zaliczane do HPP zaplanowane są na sobotę (open) i niedzielę (juniorzy, młodzi jeźdźcy i Grand Prix dla seniorów). Z tych niedzielnych, transmisję będzie można obejrzeć w HPP TV na hpp.pzj.pl. Tam też znaleźć można szczegółowe informacje o programie, listy startowe, wyniki i rankingi. Zobacz listę zgoszonych zawodników...

 
Cavaliada Warszawa 2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Sobota, 11 Luty 2017 23:10

Do zawodów CSI3*-W w Warszawie zgłoszonych zostało 200 par z 15 krajów. Uwagę kibiców przykuwać będzie rywalizacja w finale Cavaliady Tour. W tabeli po zawodach w Poznaniu i Lublinie prowadzi Czeszka, Anna Kellnerova. Ona jednak sezon halowy już zakończyła i do zawodów otwartych przygotowuje się w Hiszpanii. Stąd przed szansą stają kolejni zawodnicy.
Z pierwszej dziesiątki Cavaliady Tour, w której sytuacja jest bardzo wyrównana w hali Torwaru zobaczymy: zwycięzcę Grand Prix z Poznania Marcela Ewena z Luksemburga, zwycięzcę Grand Prix Lublina Alesa Opatrnego z Czech, Andriusa Petrovasa z Litwy oraz Polaków: Wojciecha Wojciańca (trzeci w tabeli), Jarosława Skrzyczyńskiego, Kamila Grzelczyka i Marka Lewickiego. Największą szansę na zwycięstwo w klasyfikacji do 21 lat ma Adam Grzegorzewski, który tak doskonale na Okarino zaprezentował się w Grand Prix Lublina. Na liście zgłoszeń nie brakuje innych, utytułowanych jeźdźców jak Felix Hassman z Niemiec czy Austriacy Gerfried Puck i Roland Englbrecht. Nie należy zapominać o tym, że zawody w Warszawie to finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Prawo startu w Omaha wywalczy trzech najlepszych zawodników naszej ligi. Oprócz naszego Dawida Kubiaka największe szanse na wylot w marcu do Ameryki mają: Maria Bibikova z Rosji, Gabor Szabo z Węgier, Andis Varna z Łotwy i Rein Pill z Estonii. Walka o punkty do Cavaliada Tour i Pucharu Świata odbywać się będzie w ramach konkursów Dużej Rundy. Kibiców do hali Torwaru i przed odbiorniki telewizorów (relacja w nc+) przyciągną też te najbardziej widowiskowe konkursy, jak Potęga Skoku (czwartek godzina 21:00), Wenus vs. Mars i Speed and Music. Zobacz:

 
Cavaliada Lublin 2017 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Wtorek, 24 Styczeń 2017 15:14
Bardzo liczna i dobra jest obsada zawodów CSI2* w ramach Cavaliady w Lublinie. Do imprezy zgłoszonych zostało prawie 140 zawodników z ośmiu krajów, którzy przywiozą ze sobą ponad 260 koni.  Najliczniejszą grupę stanowią oczywiście reprezentanci Polski. Wśród nich jest nasza krajowa czołówka z mistrzem Polski Kamilem Grzelczykiem i liderem rankingi Polskiego Związku Jeździeckiego Jarosławem Skrzyczyńskim na czele. Bardzo mocne są też ekipy Litwy i Rosji. Kibice w Lublinie zobaczą między innymi Marię Bibikovą, która jest liderką aktualnego rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Łotwę będzie reprezentował tylko jeden zawodnik, ale za to od wielu lat najlepszy w tym kraju Andis Varna – zwycięzca Grand Prix Lublina z roku 2015. Liczna jest też ekipa Niemców. Zza naszej zachodniej granicy przyjadą wielokrotni zwycięzcy konkursów zaliczanych do światowego rankingu, Michael Kolz, Philipp Schober i Andre Plath. Wśród tych wielu doskonałych jeźdźców gwiazdą numer jeden Cavaliady w Lublinie będzie z pewnością Czech, Ales Opatrny – mistrz Europy młodych jeźdźców z roku 2000 ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym wygranie cyklu Cavaliada Tour w sezonie 2013/2014. W 2016 roku Ales był w doskonałej formie: wygrał aż pięć konkursów zaliczanych do LR w tym prestiżowe Derby w Falsterbo.  Zobacz liste przyjętych zawodników...

 
HZT-B Nowielice, 17.12.2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Sobota, 17 Grudzień 2016 00:57
Zapraszamy do zapoznania się z listami startowymi...
 
HZR-A Wrocłąw, 10.12.2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Sobota, 10 Grudzień 2016 00:41
Zapraszamy do zapoznania się z listą zgłoszonych zawodników na Mikołajkowe Zawody w Ujeżdżeniu. Zobacz...
 
HZR-B Zbrosławice, 9-11.12.2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Czwartek, 08 Grudzień 2016 08:16
Zapraszamy do zapoznania się z listami startowymi na piątek. Zawodnicy startujący w Mistrzostwach dwoma końmi, jeśli nie podali tego w zgłoszeniach, a chcą zmienić ich kolejność, proszeni są o niezwłoczną informację do organizatora. Zobacz...
 
Cavaliada Poznań, 1-4.12.2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Środa, 30 Listopad 2016 17:43

Prezentujemy najbardziej akltualne listy przyjętych zawodników. Początek Cavaliady już jutro! Zobacz listy:

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 68


Polityka cookies
0.420