konie,
Home Świat Sport Reprezentanci Polski na zagranicznych arenach w minionym tygodniu
23 | 04 | 2024
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Reprezentanci Polski na zagranicznych arenach w minionym tygodniu Drukuj Email
Świat - Sport

Miniony weekend był dla polskich zawodników bardzo udany. Polacy rywalizowali na arenach w Holandii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech.

 CAI3* | HORST (NED)

 Po rywalizacji w trzech próbach (ujeżdżenie, maraton, zręczność) znakomite trzecie miejsce
w międzynarodowych zawodach powożeniowych w randze CAI3*-H1 w holenderskim Horst (NED) zdobyła Weronika Kwiatek z luzakiem Maciejem Mazurkiem, mając pod lejcą konia IgielinBartłomiej Kwiatek, brat Weroniki, razem z luzakiem Danielem Kłosowskim oraz koniem Niger, zajęli w tej kategorii miejsce dziesiąte. W klasie zaprzęgów jednokonnych w CAI3* Horst startowało 60 singli, a zarówno Igielin, jak i Niger, to drugie konie zawodników, mniej doświadczone, dlatego wyniki Polaków w Horst to ogromny sukces Reprezentantów Polski w powożeniu. Wyniki końcowe dostępne: tutaj.

 

LUMMEN SPRING TOUR | LUMMEN (BEL)

 

Dobrze spisali się także polscy skoczkowie w belgijskim Lummen (BEL). Startowało tam troje polskich zawodników: Aleksandra Lusina, Łukasz Troszczyński i młody jeździec - Adam Grzegorzewski.

 

Dobre wyniki w randze CSI1* i CSI3* uzyskała Aleksandra Lusina. 12 kwietnia amazonka zajęła pierwsze miejsce na dziewięcioletnim koniu Calienta w konkursie Średniej Rundy w randze CSI1* (konkurs szybkości B2 z przeszkodami o wysokości 120cm). Na Carrera SJ w dniu 14 kwietnia zdobyła dziesiąte miejsce w konkursie dwufazowym Małej Rundy w randze CSI1* (konkurs nr D,
z przeszkodami o wysokości 110cm). Na tym samym koniu Carrera SJ amazonka w sobotę,
16 kwietnia, zajęła ósme miejsce w konkursie szybkości Małej Rundy CSI1* (konkurs nr G,
z przeszkodami o wysokości 110cm), a na koniu Calienta – trzecie miejsce w konkursie szybkości Średniej Rundy CSI1* (konkurs nr H2 z przeszkodami o wysokości 120cm).

 

W randze CSI3* amazonka zajęła czwarte miejsce na koniu Monsun w piątkowym konkursie Średniej Rundy (konkurs szybkości nr 08A z przeszkodami o wysokości 135cm).

 

Łukasza Troszczyńskiego podczas Lummen Spring Tour z dobrymi wynikami widzieć mogliśmy
w zawodach rangi CSIYH1* (dla młodych koni) i CSI3*. 12 kwietnia w konkursie szybkości zawodów CSIYH1* (konkurs nr IIIA z przeszkodami o wysokości 130/135cm), przeznaczonym dla koni siedmioletnich, zajął on drugie miejsce z koniem Catlin.

 

Tak samo drugie miejsce zajął on na koniu La Plata w konkursie Małej Rundy w randze CSI3* (konkurs szybkości nr 01A z przeszkodami o wysokości 130cm). W konkursie Dużej Rundy w randze CSI3* (konkurs nr 03 z rozgrywką, z przeszkodami o wysokości 140cm) z koniem Djarvi B Łukasz Troszczyński zajął jedenaste miejsce, mając na koncie osiem punktów karnych (dwa błędy). Trzecie miejsce jeździec uzyskał na koniu La PLata w konkursie szybkości Małej Rundy w randze CSI3*
z przeszkodami o wysokości 130cm (konkurs nr 07).

 

Świetnie na arenach w Lummen spisał się młody jeździec – Adam Grzegorzewski. 12 kwietnia na czysto przejechał konkurs dokładności CSIYH1* z sześcioletnim koniem Arabesque de Ravel (konkurs
nr II A z przeszkodami 120cm), a 14 kwietnia w konkursie szybkości w randze CSIYH1* (konkurs nr V B z przeszkodami o wysokości 120cm) z tym samym koniem zajął świetne czwarte miejsce.

 

Dobre wyniki jeździec uzyskał także w zawodach CSI3*. 12 kwietnia w konkursie Dużej Rundy (konkurs CSI3* nr 04 D z przeszkodami o wysokości 145cm) z koniem Zazou Szumawa zajął on czternaste miejsce. Na znakomitym drugim miejscu z czasem 56.24 sek. 15 kwietnia jeździec na koniu Okarino ukończył konkurs szybkości Dużej Rundy (konkurs CSI3* nr 09B z przeszkodami 140cm). Ósme miejsce w tym konkursie zajął Łukasz Troszczyński na Djarvi B z czasem 60.30 sek.

 

W Grand Prix Lummen Summer Tour (konkurs CSI3* z rozgrywką z przeszkodami o wysokości 150cm) z polskiej ekipy wystartował tylko Adam Grzegorzewski na koniu Torpedo des Forets, zajmując jednak dalekie czterdzieste miejsce. Punkty z tego konkursu liczyły się do Rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

 

Wszystkie wyniki: tutaj.

 

ESCHWEILER | ESCHWEILER JUMPING FESTIVAL (GER)

 

W niemieckim Escheweiler (GER) dobrze spisał się Mściwoj Kiecoń, który pojechał tam rywalizować
w zawodach rangi CSI1* i CSI3*.

 

W Masters Welcome Class (konkurs CSI3* nr 1) wystartował on na dwóch koniach. Na Celana Z zajął pierwsze miejsce, a na Urbane - miejsce dziewiętnaste. W niedzielnym konkursie Masters Grand Prix CSI3* zawodnik na Celana Z zajął dobre dwunaste miejsce.

 

W randze CSI1* 14 kwietnia zdobył on trzecie miejsce na koniu Romina L (konkurs nr 11, Diamond Tour). Dzień później, w piątek, w konkursie CSI1* (Diamond Tour) zajął szóste miejsce na koniu Romina L.

 

Wszystkie wyniki dostępne: tutaj.

 

Gratulujemy Reprezentantom Polski udanych startów w poprzednim tygodniu!

 

800x600 Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}
 


Polityka cookies
0.208