konie,
Home Jeździectwo Artykuły "Teoria umysłu u koni" - Małgorzata Rokicka
01 | 12 | 2023
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

"Teoria umysłu u koni" - Małgorzata Rokicka Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Sobota, 27 Wrzesień 2014 20:29
Książka pt. "Teoria Umysłu u Koni", wprowadza Czytelnika w fascynujący świat zaawansowanych zdolności psychicznych koni. Autorka po raz pierwszy udowadnia w niej funkcjonowanie u tych zwierząt tytułowej teorii umysłu – złożonego konstruktu, przypisywanego dotąd wyłącznie ludziom. Czy konie rzeczywiście potrafią odczytywać nasze myśli? To inspirująca podróż, podczas której w błyskotliwy sposób odkrywamy niezwykłe tajemnice końskiego umysłu!

O autorce: Małgorzata M. Rokicka

Psycholog zwierząt (Polska Akademia Nauk, dyplom 2010), specjalista od zachowań koni, instruktor jeździectwa; w 2009 roku, będąc uczennicą dr wet. Roberta M. Millera, jako jedna z pierwszych osób w Polsce uzyskała tytuł trenera imprintingu i wczesnego szkolenia źrebiąt; mgr biologii zwierząt (SGGW, dyplom 2013) – w swojej pracy dyplomowej na temat wyższych czynności psychicznych koni udowodniła funkcjonowanie u koni konstruktu zwanego „teorią umysłu”, za co otrzymała wyróżnienie. Autorka serii artykułów w magazynach “Koń Polski” i „Gallop”. Członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego oraz Stowarzyszenia Hipologicznego Pro Hipico Bono. Od 2011 roku współpracuje z fundacją Viva!, resocjalizując trudne konie – tzw. „konie po przejściach”. Swoją pracę opiera na solidnej wiedzy naukowej oraz bogatym doświadczeniu. Jako jedna z pierwszych osób w Polsce uzyskała certyfikat nowatorskiej metody pracy z ciałem konia – Equine TouchTM. Od 2010 roku prowadzi kursy z psychologii zachowań koni i konsultacje behawioralne, a także szkolenia i konsultacje jeździeckie – jej metoda nauki jazdy konnej uwzględnia zasady psychologii, anatomii, fizjologii oraz biomechaniki ruchu jeźdźca i konia, dając wspaniałe rezultaty treningu. Miała okazję uczyć się u wielu wybitnych osobistości świata jeździeckiego, m.in.: Denise O’Reilly (Ride With Your Mind – Mary Wanless), Gerda Heuschmanna, Veroniki Buhn (Ecole de Légèreté – Philippe Karl) czy Karin Blignault. Od lat pasjonuje się również tematyką rozwoju osobistego człowieka i możliwościami ludzkiego umysłu. Od 2012 roku prowadzi szkolenia coachingowe, inspirując i motywując ludzi do dokonywania zmian, odnajdywania swojej wewnętrznej siły i odkrywania własnej drogi do prawdziwie szczęśliwego życia. Od 2013 roku działa oficjalnie pod patronatem założonej przez siebie szkoły psychologii i treningu koni oraz ludzi – Soft Leadership.


Recenzja książki:
"Książka  pani mgr Małgorzaty Rokickiej przynajmniej częściowo wypełnia lukę w polskiej literaturze dotyczącej funkcjonowania umysłu u zwierząt. Badania takie, fascynujące choć często trudne w interpretacji prowadzone są obecnie w różnych ośrodkach na świecie. Autorka, która od lat zajmuje się badaniem zachowania się koni  poradziła sobie bardzo dobrze z trudną materią zagadnienia . Bazując także na własnych w przystępny sposób przedstawiła czytelnikom nie specjalistom problemy kognitywistyki zwierzęcej zarówno od strony teoretycznej , jak i praktycznej. Książka ta powinna zainteresować  również tych wszystkich, którzy chcą zapoznać się z końskim światem wewnętrznym i budować lepsze relacje z tym zwierzęciem."
Prof. SGGW dr hab. Tadeusz Kaleta

Koszt: 59,00 zł (cena zawiera 5% VAT)
UWAGA! Książkę można zamówić jedynie poprzez wysłanie zgłoszenia mailaowego bezpośrednio do autorki na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. bądź nabyć podczas organizowanych przez autorkę szkoleń i konsultacji – Soft Leadership (http://www.firmy.net/szkolenia-profesjonalne/soft-leadership,PBPDV.html).
 


Polityka cookies
0.210