konie,
Home
09 | 05 | 2024
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

voltahorse
I Ogólnopolski Championat Koni SP - Okoly, 22.10.2011 Drukuj Email
Hodowla koni - Regulaminy

Prezentujemy regulamin I Ogólnopolskiego Championatu Koni rasy sp w wolnych skokach, który odbędzie się w Okołach w dniu 22 października.

Więcej…
 
W hołdzie bohaterom Toru Służewiec! Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi
W najbliższą niedzielę 31 sierpnia, o godz. 14.30 podczas 32. dnia wyścigowego na Torze Wyścigów Konnych Służewiec rozegrana zostanie wyjątkowa gonitwa upamiętniająca jedną z pierwszych akcji bojowych Powstania Warszawskiego. Gonitwa imienia Pułku AK „Baszta” to hołd oddany ponad 300 powstańcom, którzy w sierpniu 1944 roku walczyli na terenie warszawskiego toru wyścigów konnych.

70 lat temu, 1 sierpnia 1944 r. o godzinie „W” Batalion „Karpaty” zaatakował liczące 800 żołnierzy oddziały niemieckie okupujące teren wyścigów konnych na Służewcu, gdzie nieprzyjaciel urządził lotnisko wojskowe. Powstańcy wdarli się przez mur okalający wyścigi od strony dzisiejszej ulicy Bokserskiej oraz od strony ulicy Puławskiej. Posadzone zaledwie kilka lat wcześniej na terenie wyścigów drzewa i krzewy nie dawały atakującym dostatecznej ochrony. Brakowało im także broni i amunicji, którą musieli zdobywać w trakcie walki. Wskutek ogromnej przewagi ogniowej i liczebnej nieprzyjaciela, pojawienia się samochodów pancernych i wobec ciężkich strat (ponad 120 zabitych i rannych), wieczorem zarządzono odwrót. Z Kompanii II Batalionu „Karpaty” przeżyli tylko ci, którzy na dystansie 400-metrowego odcinka – od budki trenerskiej na torze treningowym do załomu muru okalającego tor od strony obecnej ulicy Bokserskiej – podczas wyczołgiwania się nie podnieśli, nawet głowy na ułamek sekundy. Zdziesiątkowane Kompanie I i III wycofały się w stronę Lasu Kabackiego. Tamtego dnia ponad stu powstańców oddało życie w nierównej walce. Gonitwa nazwana imieniem Pułku AK „Baszta”, który tę akcję przeprowadził, organizowana jest aby uczcić i przypomnieć o bohaterstwie tych powstańców.

Więcej…
 
Regulamin Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Drukuj Email
Przepisy - Pozostałe
Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego, po zaopiniowaniu przez Kolegium Sędziów, przyjął Regulamin Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2016. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, rozgrywana w konkurencjach skoków przez przeszkody, ujeżdżeniu i WKKW, skierowana jest do zawodników w wieku 12 - 15 lat. W każdej z konkurencji zawodnicy mają prawo startować w dwóch kategoriach: koni i kuców. Pierwszym etapem OOM 2016 są eliminacje, odbywające się w czterech regionach, obejmujących wszystkie województwa. W eliminacjach, których koordynatorami są Wojewódzkie Związki Jeździeckie, zawodnicy startują w ramach eliminacji w danym województwie, reprezentując swój klub lub – w przypadku zawodników bez przynależności klubowej – zgodnie ze swoim miejscem zameldowania. Łącznie z eliminacji wyłonionych zostanie 135 par (35 par ujeżdżenia, 70 par skoków przez przeszkody i 30 par z WKKW), które wystartują w drugim etapie - Finale.

Drugim etapem są rozgrywki finałowe OOM 2016, które odbędą się w Strzegomiu według terminów:
- 13-14 lipca 2016r. - Finał OOM w konkurencji skoków przez przeszkody,
- 16-17 lipca 2016r. - Finał OOM w konkurencjach ujeżdżenia i WKKW.

Zobacz regulamin...

 
Hubertus w Mołdawinie, 11.11.2014 Drukuj Email
Fotoreportaże - Pozostałe
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z pogoni za lisem, która odbyła się w Mołdawinie 11 listopada. Autorką zdjęć jest Zofia Halina Jezierska. Zobacz...
 
ZK-C Walewice, 2-3.07.2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Kalendarze
2-dniowe Krajowe Zawody WKKW w Walewicach zakończyła ceremonia wręczenia pucharów i nagród pod Pałacem Walewice. Najlepszym jeźdźcem w najtrudniejszej klasie CNC 1* okazał się Łukasz Kaźmierczak z Sopockiego Klubu Jeździeckiego. Zawodnicy zmierzyli się w sobotę, 2 lipca, w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody. Ostatecznie zawody WKKW w Walewicach rozstrzygnęła niedzielna próba terenowa, tzw. kros, w którym jeźdźcy pokonywali przeszkody rozstawione na terenie całego kompleksu Walewice. Najdłuższa trasa przejazdu, którą przejeżdżali jeźdźcy startujący w najwyższej klasie, liczyła 2800 m. W klasie CNC 1* zwyciężył Łukasz Kaźmierczak z Sopockiego Klubu Jeździeckiego, który w klasyfikacji łącznej wyprzedził Aleksandra Kadłubowskiego (KJ Strzała Krubiczew) i Tomasza Stachowiaka (LKJ Moszna). W klasie P tryumfowała Marta Dziak-Gierlicz z KJ Janów Podlaski. Tuż za nią uplasowali się Sylwia Zarzycka-Cubulska (JKS Sokóle) oraz Jan Kamiński (SKJ Beckersport). W klasie L zwyciężył Dariusz Sulowski reprezentujący WKJ Lublin. Pierwsze miejsce w klasie LL przypadło Mariuszowi Kleniukowi z LKJ Hippologia Strzegom, natomiast w klasie mini LL - Magdalenie Zajcew z LKJ Gabon Walewice. – Próba terenowa, która decydowała o ostatecznych wynikach zawodów, była bardzo wymagająca. Organizatorzy świetnie się spisali przygotowując bardzo ciekawy kros na terenie całego kompleksu Walewice – mówi Marta Dziak-Gierlicz z KJ Janów Podlaski, zwyciężczyni zawodów w klasie P. Puchary, nagrody i pamiątkowe rozety zostały wręczone najlepszym zawodnikom pod zabytkowym Pałacem Walewice. Przekazał je Andrzej Sutkowski, dyrektor Zespołu Nadzoru Właścicielskiego Agencji Nieruchomości Rolnych. Jacek Chołuj, prezes Stadniny Koni Walewice, podkreślił, że już planowane są kolejne rywalizacje. – Cieszymy się, że lipcowe zawody WKKW wróciły do kalendarza imprez jeździeckich w Walewicach. Potwierdza to naszą wysoką pozycję w Polsce w sportach hippicznych. Już dzisiaj pragnę zaprosić Państwa na Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody we wrześniu. W 2016 r. Krajowe Zawody WKKW, zorganizowane przez KJ Gabon Walewice i SK Walewice, należącą do Agencji Nieruchomości Rolnych, zostały reaktywowane po 5-letniej przerwie.  Zobacz wyniki...
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2552


Polityka cookies
0.946