konie,
Home Hodowla koni Artykuły Norblin mistrzowski koń
18 | 09 | 2021
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Norblin mistrzowski koń Drukuj Email
Piątek, 07 Maj 2010 10:04
Miło nam poinformować, że polskiej hodowli koń Norblin sp 1996 (Cesar wlkp-Nida sp/Dido han.) kolejny już raz startował w Mistrzostwach Niemiec Jeźdźców Zawodowych w dyscyplinie ujeżdżenia. Tegoroczne zawody odbyły się w dniach 21-25.04. w Hagen. W ogólnej klasyfikacji para Norblin / Johannes Augustyn zajęła drugą pozycję z wynikiem 205,277%. Podobnie jak w Jeździeckich Mistrzostwach Świata, tak i podczas Mistrzostw Niemiec, obowiązuje konkurs "przesiadany", w którym trzech najlepszych zawodników finału dosiada wierzchowców rywali. Polski Norblin wygrał tę rywalizację okazując się najlepszym koniem zawodów, uzyskując ogółem 3749 punktów. Norblin urodził się w SK Nowielice, jest synem wielkopolskiego ogiera Cesar wlkp (po Ofal sp) oraz klaczy Nida sp. Nida dała też uznanego ogiera Nidar sp (po Windwurf han.). Norblin startował w 2001 roku w ujeżdżeniowych Mistrzostwach Polski Młodych Koni zajmując IV miejsce, a dosiadał go Marek Głuchowski. Jeździec ten trenował tego konia do momentu sprzedaży czyli do wieku 6 lat. Mistrzostwa Niemiec Jeźdźców Zawodowych wygrał, już drugi raz z rzędu, Hartwig Burfeind.
 
Komentarze (3) Komenatrze zostały zamknięte
Brawo polska hodowla
1 Piątek, 07 Maj 2010 13:48
fan polskiej hodowli
Teraz Polskie Konie! Nie miał dobrego kto nie miał polskiego :-)
nowielice rulez
2 Piątek, 07 Maj 2010 19:12
chico
to juz kolejny swiatowej klasy koń z SK Nowielice,bo przecież Weriusz pod ktorym startuje P.Spisak jest też z tej stadniny(Weriusz) nowielice miejsce narodzin mistrzowskich koni
Norblin
3 Piątek, 07 Maj 2010 20:14
tralalala
Norblin to bardzo dobry koń i chwała Nowielicom, że takiego wyhodowały, ale chyba mylisz pojęcia, bo ze światową klasą nie ma to nic wspólnego. Ta para nie jest w ścisłej czołówce Niemiec, choć czasem sie plasuje na mniejszych cdi. Super, że jest polski i reklamuje naszą hodowlę, ale nawet do Randona mu troche brakuje.


Polityka cookies
0.235