konie,
Home Hodowla koni Artykuły Polskie konie w rankingach WBFSH/FEI
27 | 02 | 2021
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Polskie konie w rankingach WBFSH/FEI Drukuj Email
Poniedziałek, 23 Listopad 2009 11:27
Światowa Federacja Hodowców Koni Sportowych (WBFSH) i Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) opublikowały ranking koni i ksiąg stadnych w trzech dyscyplinach jeździeckich (ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, WKKW), na podstawie wyników koni startujących w zawodach międzynarodowych w okresie 01.10.2008 – 30.09.2009r. Na szczególne podkreślenie zasługuje wysokie miejsce dwóch koni polskiej hodowli w rankingu dyscypliny ujeżdżenia, które najbardziej przyczyniły się do zajęcia 10. miejsca w rankingu ksiąg stadnych dyscypliny ujeżdżenia przez Polski Związek Hodowców Koni.
Są to:
wał. RANDON sp (Czuwaj sp - Rafa sp po Fanimo KWPN), hod.  SK Moszna, właściciel i  zawodnik Michał Rapcewicz
oraz
og. EKWADOR sp (Heraldik xx - Enigma hol. po Corofino I hol.), hod. Stadnina Koni „Rabenhof”, właścicielka i zawodniczka Katarzyna Milczarek

W rankingu dyscypliny skoków przez przeszkody najwyżej sklasyfikowanym koniem jest:
og. IMEQUYL sp (Luron KWPN - Iluzja m po Len m), hod. SK Prudnik , wł. SO Bogusławice, zawodnik Andrzej Głoskowski.

W rankingu dyscypliny WKKW najwyżej sklasyfikowanym koniem jest:
wał. WERIUSZ sp (Chyszów xx - Wolfa sp po Feiertraum han.), hod. SK Nowielice, właściciel Leszek Spisak, zawodnik Paweł Spisak.

Jednocześnie pragniemy wyjaśnić, iż do rankingu ksiąg stadnych/organizacji liczone są wyniki sześciu najwyżej sklasyfikowanych koni.
Gratulujemy hodowcom, właścicielom, a nade wszystko zawodnikom, którzy startują i osiągają sukcesy na koniach polskiej hodowli.
Szczegółowe pliki z wynikami rankingów ze strony WBFSH + plik z rodowodami wszystkich naszych koni znajdziecie Państwo na stronie www.pzhk.pl
 
Komentarze (2) Komenatrze zostały zamknięte
Brawo i gratulacje
1 Poniedziałek, 23 Listopad 2009 12:15
Tartapla
Brawo dla pani Kasi i Ekwadora, brawo dla Michała i Randona, brawo dla Andrzeja i Imequyla, brawo dla Pawła i Weriusza. Szczere gratulacje. Jeszcze polska hodowla nie zginęła skora... tak jeździcie na polskich koniach, że wysoko się one łąpią i rozsłąwiają nasz Kraj. Jesteśmy z Was dumni!!!
super
2 Poniedziałek, 23 Listopad 2009 12:16
Tamara2
Dziękujemy Wam i gratulujemy!


Polityka cookies
0.231