konie,
Home Hodowla koni Artykuły Urodzona rok po śmierci matki...
27 | 02 | 2021
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Urodzona rok po śmierci matki... Drukuj Email
Wtorek, 18 Sierpień 2009 21:38

W Binghamton w stanie Nowy York przyszedł na świat pierwszy żrebak urodzony w rok po śmierci swojej matki. Klaczka, urodzona 4 sierpnia, ma na imię Mira. Jej matka, Rebaqua, padła na kolkę prawie rok temu. Narodziny Miry były możliwe dzięki zespołowi z końskiego szpitala w Cornell, który po śmierci klaczy przez trzy godziny wyskrobywał z jajników oocyty by umieścić je w specjalnym medium, jako że oocyty przechowywane czy transportowane w jajniku obumierają w krótkim czasie. Dziewięć pobranych oocytów przetransportowano do Końskiego Laboratorium Embrionów w Teksasie, gdzie poddano je inkubacji, 5 oocytów, które zaczęły dojrzewać, poddano sztucznemu zapłodnieniu metodą mikromanipulacji. Dwa z nich, które po siedmiu dniach wykazywały cechy wzrostu, wszczepiono matce-surogatce. Źrebną klacz odkupiła włascicielka Rebaque i przewiozła ją do Nowego Jorku. Rebaque była mistrzynią barrel racing, podobnie jak ojciec Miry - Frenchmans Guy.

 
Komentarze (2) Komenatrze zostały zamknięte
Matka-surogatka
1 Środa, 19 Sierpień 2009 09:28
Miki
Czy takie rzeczy to tylko w Ameryce! Takie wydarzenie to rewelacja i nadzieja dla właściciela kiedy traci ukochanego konia.Czekam na taką wiadomość z Polski.Czy w naszym kraju jest chociaż jedno Końskie Laboratorium Embrionów a jeśli nie to za ile lat powstanie?
Powstaje
2 Czwartek, 20 Sierpień 2009 13:10
W.E.
Prawdopodobnie w SK Janów Podlaski mają rozbudować klinikę. Ma być również przystosowana do zabiegów embriotransferów. Faktycznie jest to przydatne w takich przypadkach. To nie pierwszy taki transfer. Podobny, również w USA przeprowadzono na koni arabskim. Także w tym przypadku powodem było przedwczesne padnięcie.


Polityka cookies
0.242