Home Świat Sport Udane występy Biało-Czerwonych w Celje
24 | 04 | 2024

Udane występy Biało-Czerwonych w Celje Drukuj Email
Świat - Sport
Miniony weekend w polskim jeździectwie upłynął pod znakiem Skoków przez Przeszkody. W słoweńskim Celje zostały rozegrane Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSI2* / CSIYH1*, w których wystąpiło liczne grono reprezentantów Polski. Wśród Biało-Czerwonych najlepiej zaprezentowali się Sławomir Uchwat i Michał Kaźmierczak, którzy w finałowym konkursie Grand Prix zajęli kolejno 5. i 6. miejsce. W rozegranych w weekend dwugwiazdkowych zawodach CSI w Celje swoje umiejętności zaprezentowało ponad 300 koni oraz 150 zawodników z 21 państw. W najbardziej prestiżowym konkursie Grand Prix, zaliczanym do klasyfikacji Longines Ranking, z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci Polski. Wśród 15 z 50 startujących par, które awansowały do finałowej rozgrywki znaleźli się Sławomir Uchwat na koniu Negro oraz Michał Kaźmierczak na Stakorado. Biało-Czerwoni ukończyli rywalizację kolejno na 5. i 6. miejscu. Konkurs Grand Prix wygrała reprezentantka Wielkiej Brytanii Ellen Whitaker na koniu Arena UK Lando. Podczas weekendu, udane starty zanotowali również pozostali Polacy, występujący na arenie w Celje. W finale Rundy Młodych Koni (135 cm), startujący na koniu Chillando Blue Łukasz Koza zajął 3. miejsce. Natomiast Julia Zawada na Wannabe i Robert Uchwat na Costello, rywalizację w finałowym konkursie Rundy Brązowej (125 cm) ukończyli kolejno na 17. i 21. miejscu.