Home Świat Sport Weekend pełen sukcesów Biało-Czerwonych!
18 | 04 | 2024

Weekend pełen sukcesów Biało-Czerwonych! Drukuj Email
Świat - Sport
Miniony weekend obfitował w sukcesy reprezentantów Polski na zagranicznych hipodromach. Bez wątpienia, największy z nich odniósł Paweł Spisak, który na koniu Banderas wywalczył brązowy medal rozgrywanych we francuskim Le Lion d'Angers Mistrzostwach Świata Młodych Koni WKKW! Pozostali reprezentanci Polski również spisali się znakomicie. Maksymilian Wechta zwyciężył w konkursie Dużej Rundy podczas CSI1* w duńskim Odense, Łukasz Koza zajął drugie miejsce w konkursie Grand Prix CSI2* w Wr. Neustadt, natomiast Jarosław Skrzyczyński i Igor Kawiak potwierdzili bardzo dobrą formę podczas prestiżowych zawodów CSI5* w Helsinkach. Wielkim sukcesem Pawła Spisaka zakończyły się rozgrywane we Francji Mistrzostwa Świata Młodych Koni we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Reprezentant JKS Dako Galanto Skibno startujący na wałachu Banderas wywalczył brązowy medal czempionatu w kategorii koni 6-letnich!  Duet Biało-Czerwonych uzyskał znakomity wynik w próbie ujeżdżenia – 46,2 pkt. Bardzo dobra postawa w pozostałych konkurencjach pozwoliła uzyskać fantastyczne miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Paweł Spisak może mówić jednak o małym niedosycie, gdyż do srebrnego medalu zabrakło zaledwie
0,2 pkt. Zwyciężył reprezentant Francji Thomas Carlile na koniu Tenareze, a drugie miejsce zajął Nowozelandczyk Andrew Nicholson na Jet Set.
Znakomity występ Pawła Spisaka na Mistrzostwach Świata to nie koniec sukcesów Biało-Czerwonych w miniony weekend. Świetnie spisali się reprezentanci Polski, startujący w austriackim Wr. Neustadt w Zawodach w skokach przez przeszkody CSI2*/CSIYH1*. W konkursie Grand Prix drugie miejsce zajął Łukasz Koza, startujący na koniu El Camp. Rywalizację w finale Szmaragdowej Rundy również na drugim miejscu zakończył Andrzej Opłatek na koniu Light My Fire 7.
W duńskim Odense serię udanych startów kontynuował Maksymilan Wechta. Aktualny Mistrz Polski w kategorii Młodych Jeźdźców, startując na klaczy Calanda zwyciężył w konkursie Dużej Rundy w ramach CSI1*, pewnie pokonując 39 par startujących w tym konkursie.
W prestiżowych zawodach CSI5* również nie mogliśmy narzekać na brak emocji. Podczas piątkowego konkursu otwarcia (140 cm) Jarosław Skrzyczyński na koniu Baltazar du Rouet zajął drugie miejsce.
W sobotnim konkursie UB Grand Prix (160 cm) na koniu Crazy Quick, po bardzo dobrym przejeździe, uplasował się na wysokim 18. miejscu (na 48 startujących par). Z kolei niedziela należała do Igora Kawiaka, który na Centino du Ry pokonał bezbłędnie finałowy parkur (145 cm) konkursu zaliczanego do rankingu Longines, zajmując ostatecznie 11.miejsce.