Działy
Polecamy:

MŚ MK w rajdach - Babolna, 16.08.2012 Drukuj Email
Świat - Sport

W Babolnej odbyły się Mistrzostwa Świata Młodych Koni w sportowych rajdach konnych. Reprezentanci Bahrajnu zdobyli złote medalew zarówno w kategorii koni siedmio- jak i ośmioletnich. Francuzi wywalczyli pozostałe medale w obydwu kategoriach wiekowych. W Mistrzostwach brało udział 15 krajów - Bahrajn, Francja, Polska, Włochy, Niemcy, Węgry, Republika Czeska, Bułgaria, Słowcja, Norwegia, Estonia, Austria, Argentyna, Hiszpania i Belgia. W kategorii koni osmioletnich startowało 30 zawodników. Zwycięzca -  Jaffer Mirza na Uszko D’Hotelhoge - przekroczył metę z czasem  5.44.15 jadąc ze średnią prędkością 20.918 km/h. Zdobywca srebrnego medalu -  Arthur Desprez na Glycin de Suleiman ukończył z czasem 5.50.34 i prędkością 20.538 km/h, zdobywca brązu -  Melissa Bisoffi na Nadia El Fee de Boz - z czasem 5.52.27 i średnią prędkością 20.428 km/h. Koń Jaffera - wałach Uszko S’Hotelhoge - zdobył tytuł Best Condition w tej kategorii wiekowej.
W kategorii koni siedmioletnich startowało 36 zawodników. Złoty medal wywalczył HH Sheikh Nasser Bin Hamad Al Khalifa na Dhab ukończył z czasem 5.31.10 i srednią prędkością 21.741 km/h. Srebrny medal zdobył Vincent Dupont i Khandjar du Boulve ( 21.479 km/h), brązowy - Laurent Mosti na klaczy Asshia de Fignols (20.907 km/h), która zdobyła również tytuł Best Condition.