Home Świat Sport Finał PŚ w Ujeżdżeniu - 17-19.04.2009
02 | 05 | 2024

Finał PŚ w Ujeżdżeniu - 17-19.04.2009 Drukuj Email
Świat - Sport

Po raz pierwszy w 24-ro letniej historii w finałowym konkursie zwyciężył reprezentant USA - Steffen Peters na koniu Revel z wynikiem 77,915%, co stanowi rekord dla tego zawodnika. Pięć koni, które zajęły pierwsze sześć miejsc jest wpisanych do księgi stadnej kwpn: Ravel, IPS Painted Black, Exquis Nadine, Pop Art i Nartan. Startowało 14 zwodników z 8 krajów. 100 000 dolarów nagrody zostało podzielone pomiędzy 13 zawodników. Amerykanka Leslie Morse została zdyskwalifikowana tuż po rozpoczęciu przejazdu ze względu na kulawiznę konia. Przejazdy oglądało na żywo 6119 osób. Pierwszym zawodnikiem, który uzyskał notę wyższą niż 70% był Jan Brink na 18-to letnim ogierze Briar, startujący w Finale po raz ósmy. Magiczną liczbę 70% przekroczyło jeszcze siedmiu innych zawodników. Reprezentant Polski, Michał Rapcewicz na koniu Randon zajął 10 miejsce z wynikiem 68,128%