Home Świat Sport Tomasz Wójtowicz - druzynowy Mistrz Europy Weterynarzy Moorsele 2010
19 | 04 | 2024

Tomasz Wójtowicz - druzynowy Mistrz Europy Weterynarzy Moorsele 2010 Drukuj Email
Świat - Sport
W dniach 27-29.08 b.r. w belgijskim Moorsele rozegrano 9 Mistrzostwa Europy Weterynarzy. Reprezentant Polski Tomasz Wójtowicz zdobył w tych Mistrzostwach złoty medal w zespole oraz zajął 7 miejsce indywidualnie. Startował na koniach : Palermo - 11 letni ogier rasy brand. ( Paradiesfalter - Achmed ) oraz Rammstain - 9 letni ogier rasy hol ( Reisenberg - Sir Shostakovich xx ). Złotą ekipę oprócz Tomasza Wójtowicza utworzyli Carmen Vogt-Brändlin, Rico Röthlisberger, Hans Brönniman ze Szwajcarii. Wyprzedzili w klasyfikacji końcowej drużyny Niemiec i Czech. Indywidualnie zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Debbie Ward, srebro przypadło Carmen Vogt-Brändlin, a brąz Olafowi Carsten Korries z Niemiec. Start Tomasza Wójtowicza w zawodach sponsorowała firma Vetoquinol Biowet dystrybutor produktów marki Equistro w Polsce. Tomasz Wójtowicz pochodzi z Lublina, prywatnie jest tatą Zuzi i mężem Anny.