Home Świat Sport Mistrzostwa Świata Pony w Powożeniu - Greven-Bockholt, 13-16.08.2009
03 | 05 | 2024

Mistrzostwa Świata Pony w Powożeniu - Greven-Bockholt, 13-16.08.2009 Drukuj Email
Świat - Sport

Ekipa z Niemiec zwyciężyła w klasyfikacji zespołowej Mistrzostw Świata Kucy w Powożeniu. Srebrny medal przypadł Holandii, brązowy - Belgii. Niemieccy zawodnicy zdobyli również złoto, srebro i brąz w kategorii zaprzęgów parokonnych oraz złoto i brąz w kategorii zaprzęgów czterokonnych. W kategorii singli zwyciężyła 17-to letnia Melanie Becker z Holandii, srebrny medal wywalczył Franz-Josef Lehmkuhl z Niemiec, brązowy - Suzy Stafford z USA. W kategorii zaprzęgów parokonnych złoty medal zdobył Daniel Schneiders z Niemiec, Stephan Koch wywalczył srebro a Steffen Abicht - brąz. W kategorii zaprzęgów czterokonnych pierwsze miejsce zajął Tobias Bucker, drugie - Steffen Brauchle, trzecie - Tinne Bax. Reprezentant Polski - Michał Forecki, startujący w kategorii singli, zajął 16 miejsce.