Home Świat Sport Studencki Puchar Narodów Francja 2009
05 | 05 | 2024

Studencki Puchar Narodów Francja 2009 Drukuj Email
Świat - Sport
W dniach 10-12.07.09 we Francji został rozegrany Studencki Puchar Narodów w Jeździectwie. W zawodach wzięły udział drużyny z 17 krajów, łącznie 54 zawodników. Zawodnicy startowali na losowanych koniach. Polskę reprezentowała ekipa w skłądzie: Ewelina Dulewicz, Agnieszka Maciołek, Izabela Zmysłowska oraz Filip Poszumski. W dyscyplinie skoków zwyciężyła Izabela Zmysłowska, a w ujeżdżeniu Filip Poszumski zajął trzecie miejsce, otrzymując jednocześnie nagrodę za najwyższy uzyskany wynik, tj. 76% w pierwszej rundzie. Dodatkowo polska drużyna zdobyła nagrodę dla najbardziej towarzyskiej ekipy.