konie,
Home Świat Sport JUŻ ZA 500 dni wielkie sportowe święto w POLSCE.
21 | 01 | 2021
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

JUŻ ZA 500 dni wielkie sportowe święto w POLSCE. Drukuj Email
Świat - Sport

Tysiące fanów na żywo oraz miliony telewidzów z całego świata będzie śledzić w dniach 17-20 sierpnia 2017r. zmagania najlepszych jeźdźców w trakcie rywalizacji o medale Mistrzostw Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.  A wszystko to za 500 dni na Hipodromie w Morawie koło Strzegomia na Dolnym Śląsku.

„Organizacja Mistrzostw Europy w WKKW, w jednej z olimpijskich dyscyplin, to historyczne wydarzenie w dziejach Polski. Mimo wspaniałych tradycji polskiego WKKW, wywodzących się jeszcze z czasów kawaleryjskich, Polska nie była dotychczas organizatorem zawodów takiej rangi w jeździectwie” – mówi Michał Szubski, prezes Polskiego Związku Jeździeckiego.
Mistrzostwa Europy w WKKW rozgrywane są w latach nieparzystych w cyklu olimpijskim. Poprzednia impreza odbyła się w szkockim Blair Castel i zgromadziła blisko 60 tys. widzów i przeszło 35 mln telewidzów. Transmisje TV docierały do 96 krajów świata, generując łączny czas emisji przeszło 330h. Miasto Strzegom już od 14 lat organizuje zawody międzynarodowe – zawody z cyklu Pucharu Świata, Pucharu Narodów, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy i Finał Pucharu Świata oraz wiele innych imprez międzynarodowych.  Dzięki doskonałej renomie, po kilku latach intensywnej promocji, w czerwcu 2014 roku Międzynarodowa Federacja Jeździecka przyznała prawa do organizacji Mistrzostw Europy w WKKW dolnośląskiemu Strzegomiowi.

„To dla nas wielkie wyróżnienie, podkreślenie wieloletniej pracy oraz olbrzymia szansa na promocję Strzegomia i Dolnego Śląska na europejskiej arenie. Planujemy w trakcie trwania Mistrzostw organizację na terenie zawodów specjalnej strefy promującej strzegomską kulturę, folklor, zabytki i przede wszystkim wielkie bogactwo naszego miasta – Strzegomski Granit” – mówi  Zbigniew Suchyta,  Burmistrz Strzegomia.
Mistrzostwa Europy w WKKW to także wielkie wyzwanie organizacyjne poprzez konieczność zapewnienia przez organizatorów wydarzenia najwyższych standardów dla koni i jeźdźców, którzy przyjadą do Strzegomia z całej Europy. Strzegomski Hipodrom przeszedł w ostatnich 2 latach dwie duże inwestycje, dostosowujące obiekt do standardów europejskich. „Teraz przed nami ostatni etap – organizacja i logistyka. Bardzo ważnym elementem przygotowań jest budowa specjalnej dla Mistrzostw trasy crossu, pozwalającej publiczności w niektórych miejscach oglądać konie pokonujące przeszkody nawet z najbliższej odległości. Spodziewamy się udziału kilkudziesięciu tysięcy widzów, w tym kilkunastu z zagranicy, dla których sprzedaż biletów ruszy już 17 sierpnia 2016 roku” – mówi Marcin Konarski, Dyrektor Organizacyjny Mistrzostw Europy WKKW.

WKKW - Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego /w skrócie WKKW/ to jedna z trzech olimpijskich dyscyplin jeździeckich. Jest uważana za królową sportów jeździeckich. Należy do najbardziej widowiskowych i emocjonujących dyscyplin.  WKKW składa się z trzech prób: ujeżdżenia, crossu i skoków. Celem tych zawodów jest zademonstrowanie zarówno zdolności, wytrzymałości i szybkości koni, jak również ich elegancji oraz zgrania konia z jeźdźcem.
Strzegom – to historyczne miasto w południowo-zachodniej części Polski w województwie dolnośląskim. Początki miasta sięgają X wieku, a jego najbardziej znaną atrakcją turystyczną jest Bazylika Mniejsza - jedna z największych i najpiękniejszych na Dolnym Śląsku. Obecnie miasto znane jest jako granitowa stolica Polski - wielki ośrodek kamieniarski z kopalniami granitu powszechnie wykorzystywanego w budownictwie. Wykonany jest z niego między innymi: Dworzec Centralny w Warszawie, Plac Katedralny w Kolonii oraz Pałac Sprawiedliwości w Hadze.

 


Polityka cookies
0.216