Home Świat Sport Polacy w Pucharze Świata w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu
16 | 04 | 2024

Polacy w Pucharze Świata w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu Drukuj Email
Świat - Sport
Miniony weekend był dla Jarosława Skrzyczyńskiego, Michała Kaźmierczaka i Beaty Stremler wyjątkowo wymagający, ale także pełen dobrych wyników sportowych. W Goteborgu w dniach 24 – 29 marca 2016r. odbył się 40. Gothenburg Horse Show, podczas którego rozegrane zostały Puchary Świata w skokach przez przeszkody (Longines FEI World Cup™ Jumping Final) i w ujeżdżeniu (Reem Acra FEI World Cup™ Dressage Final). W Longines FEI World Cup™ Jumping Final Jarosław Skrzyczyński i Crazy Quick zajęli 20 miejsce, a Michał Kaźmierczak i Que Pasa 5 - miejsce 25. Beata Stremler i Rubicon D w Reem Acra FEI World Cup™ Dressage Final zajęli dobre 13 miejsce. Po dwóch półfinałach Pucharu Świata w skokach przez przeszkody trzydziestu najlepszych jeźdźców awansowało do Finału (ostatecznie wystartowało w nim 26 par). W tej elitarnej grupie znalazło się także dwóch polskich jeźdźców.

W pierwszym nawrocie obie polskie pary miały po dwie zrzutki (po 8 punktów karnych), a Michał Kaźmierczak przekroczył minimalnie normę czasu (dodatkowy 1 punkt karny). Do II nawrotu awans otrzymała najlepsza dwudziestka i w tej grupie znaleźli się Jarosław Skrzyczyński i Crazy Quick. II nawrót Pucharu Świata okazał się niestety mniej szczęśliwy dla najlepszej polskiej pary. Jarosław Skrzyczyński i Crazy Quick uzbierali w nim 20 punktów karnych, co uplasowało parę na 20 miejscu w rankingu Pucharu Świata. Niestety, punkty karne za błędy zgromadzone w obu półfinałach PŚ przez parę Michał Kaźmierczak i Que Pasa 5, uniemożliwiły jej start w II nawrocie Finału. Para ta znalazła się w rankingu ogólnym Pucharu Świata na 25 miejscu, ale jej debiut w Finale można uznać za ogromny sukces.

Jarosław Skrzyczyński wystąpił łącznie w siedmiu konkursach, z czego z Crazy Quick trzy razy (dwa półfinały Pucharu Świata oraz oba nawroty Finału PŚ), z Aresem dwa razy (z czego w pierwszym konkursie 140cm podczas Gotheburg Horse Show zajął pierwsze miejsce; w konkursie nr 08 - siódme miejsce) oraz z Quintellą dwa razy (z czego w konkursie 07 zajął drugie miejsce; konkursie nr 02 - osiemnaste miejsce).

Michał Kaźmierczak wystartował łącznie w ośmiu konkursach, z czego z Que Pasa 5 trzy razy (dwa półfinały Pucharu Świata oraz I nawrót Finału PŚ), z koniem Woody dwa razy (z czego w konkursie nr 02 zajęli 7 miejsce; w konkursie nr 08 - trzynaste miejsce) oraz z Cisall FS trzy razy (w konkursie nr 04 - trzynaste miejsce; w konkursie nr 09 - trzynaste miejsce; w konkursie nr 13 - jedenaste miejsce). Puchar Świata w skokach przez przeszkody drugi raz z rzędu zdobył Szwajcar - Steve Guerdat na koniu Corbinian.

Najlepsza polska amazonka, Beata Stremler i jej podstawowy koń - Rubicon D, w Grand Prix Freestyle w ramach Reem Acra FEI World Cup™ Dressage Final zajęli 13 miejsce z wynikiem 73.179%. To pierwszy start polskiej zawodniczki w Finale Pucharu Świata, a jej rezultat to polski rekord w PŚ i wielki sukces dla pary. Puchar Świata w ujeżdżeniu zdobył Holender Hans Peter Minderhoud na koniu Glock's Flir z wynikiem 82.357%.