Home Świat Sport Polacy na Pucharze Świata w Goeteborgu
29 | 03 | 2024

Polacy na Pucharze Świata w Goeteborgu Drukuj Email
Świat - Sport
W przyszłym tygodniu, w dniach 24-28 marca, w Szwecji rozpocznie się jubileuszowy 40 Goetenburg Horse Show, podczas którego rozegrane zostaną Dressage World Cup™ oraz The World Cup™ Final. W Pucharze Świata w skokach przez przeszkody Polskę reprezentować będą Jarosław Skrzyczyński i Michał Kaźmierczak, a wczoraj do grona naszych reprezentantów dołączyła Beata Stremler, która została przyjęta na listy Pucharu Świata w ujeżdżeniu z listy rezerwowej. O prawo startu do finałowych rozgrywek podczas 40 Goeteborg Horse Show jeźdźcy walczyli w ramach 10 lig. W ramach Ligi Europy Centralnej, do której należy Polska, awans do Pucharu Świata w skokach przez przeszkody podczas Cavaliady Warszawa 2016 wywalczyło dwóch polskich reprezentantów: Jarosław Skrzyczyński i Michał Kaźmierczak.
Najlepsza polska zawodniczka ujeżdżenia, Beata Stremler, została wczoraj zaproszona przez organizatorów Gothenburg Horse Show do rywalizacji prestiżowym Pucharze Świata w ujeżdżeniu i zdecydowała się wystartować. W związku z wycofaniem się z zawodów w ostatnich dniach kilku par z czołówki rankingu ogólnego, start polskiej zawodniczki był możliwy z listy rezerwowej.
Przypomnijmy, że na liście startowej Pucharu Świata w ujeżdżeniu na ten moment nie widnieją nazwiska broniącej tytułu Charlotte Dujardin oraz Edwarda Gala, a pod znakiem zapytania są starty Fabienne Lütkemeier i Isabell Werth.