Home Świat Sport Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców w skokach.
05 | 05 | 2024

Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców w skokach. Drukuj Email
Świat - Sport

W dzisiejszym, finałowym konkursie o tytuł Mistrza Europy Juniorów w skokach reprezentant Polski Wojciech Dahlke na koniu Vandamme zajał czwarte miejsce ex aequo z pięcioma innymi zawodnikami, co zakwalifkowało go do rozgrywki o mistrzowski tytuł. Po emocjonującej rozgrywce, w której wzięło udział czterech zawodników z sumą 8 punktów karnych ze wszystkich konkursów,  jedna zrzutka zadecydowała o zajęciu przez niego ostatecznie czwartego miejsca w rankingu końcowym. Serdecznie gratulujemy! Złoty medal wywalczył Carian Scudamore z Wielkiej Brytanii, srebrny - Nicola Phillippaerts z Belgii, brązowy - Valentina Isoardi z Włoch. Drugi z naszych reprezentantów, Krzysztof Retka zajął 24 miejsce, Antoni Strzałkowski - miejsce 55. W kategorii Młodych Jeźdźców złoty medal wywalczyła Jemma Kirk z Wielkiej Brytanii, srebrny - Igor Kawlak z Francji, brązowy - Manuel Anon Suarez z Hiszpanii. Z Polaków najwyżej uplasowała się Joanna Rosicka (m-ce 57), druga była Klaudia Siarkiewicz (m-ce 59), trzeci - Łukasz Koza (m-ce 61).