Home Świat Sport CHIO Aachen 2009
05 | 05 | 2024

CHIO Aachen 2009 Drukuj Email
Świat - Sport

Reprezentant Irlandii, Denis Lynch na Lantinusie, zwyciężył w dzisiejszym konkursie Rolex Grand Prix podczas CHIO Aachen. Marcus Ehning nie miał tyle szczęścia - Noltes Küchengirl, jego 12-to letnia bawarska klacz, pomimo utraty podkowy podczas rozgrywki, pokonałą parkur w najlepszym czasie 54,12 sekund, jednak na ostatniej przeszkodzie zrzuciła drąg. Ostatecznie para ta zajęła trzecie miejsce. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Australii - Edwinie Alexander na 13-to letnim wałachu rasy selle francais - Isovlas Itot du Château. 35-cio letnia zawodniczka trenuje w Valkenswaard u swojego partnera Iana Tops'a.

Start beligijskiego zawodnika Phillippe Le Jeune, który zajął czwarte miejsce, był opóźniony ze względu na odpadnięcie podkowy Vigo D'Arsouilles podczas rozgrzewki. Andreas Knippling, 43 letni zawodnik startujący  w konkursie Rolex Grand Prix po raz pierwszy w tym roku, nie miał dziś szczęścia - w drugiej rundzie pokonał parkur bezbłędnie, jednak otrzymał jeden punkt karny za czas co wyeliminowało go z rozgrywki. Szwedzka zawodniczka, Helena Lundbäck, zostałą wyeliminowana w drugiej rundzie za pomylenie trasy...