Home Świat Sport Mistrzostwa Europy w skokach Juniorów i Młodych Jeźdźców - Hoffdorp, 2-5.07.2009
04 | 05 | 2024

Mistrzostwa Europy w skokach Juniorów i Młodych Jeźdźców - Hoffdorp, 2-5.07.2009 Drukuj Email
Świat - Sport

W pierwszym dniu Mistrzostw Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców, które rozpoczęły się w Hoffdorp w Holandii  w konkursie kwalifikacyjnym juniorów Antoni Strzałkowski na En Viable zajął 20 miejsce (0 punktów karnych, czas 82,21), Wojciech Gahlke - miejsce 22 (0 pkt. karnych, czas 82,36), Krzysztof Retka - miejsce 32 (1 pkt. karny, czas 84,71), Jarosław Koziarowski - miejsce 64 (5 pkt i 84.62 sek), Monika Jackiewicz - miejsce 77 (9 pkt i 102,26 sek). W konkursie kwalifikacyjnym Młodych Jeźdźców Łukasz Koza zajął miejsce 14 (83,82 sek), Joanna Rosicka - miejsce 63. Klaudia Siarkiewicz zostałą wyeliminowana. Po drugim dniu w klasyfikacji juniorów Polska zajmowałą zespołowo czwarte miejsce ex aequo z Holandią, Francją i Szwajcarią, zaś Wojciech Dahlke zajmował indywidualnie pierwsze miejsce ex aequo z ośmioma innymi zawodnikami; Krzysztod Retka - miejsce 16, Jarosłąw Koziarowski - miejsce 36, Antoni Strzałkowski - miejsce 39, Monika Jackiewicz została wyeliminowana. W kategorii Młodych Jeźdźców Polska zespołowo zajmowałą 12 miejsce. Indywidualnie najwyżej plasuje sie Łukasz Koza (miejsce 51), Joanna Rosicka zajmowała 60 miejsce. W piątek rozegrano drugi konkurs klasyfikacji zespołowej. W kategorii juniorów złoty medal zdobyła ekipa z Holandii, srebrny - Włochy, brązowy - Francja. Polska uplasowała się na ósmej pozycji. W klasyfikacji indywidualnej Wojciech Dahlke znajduje się na miejscu czwartym, Krzysztof Retka na miejscu 23, Jarosław Koziarowski na miejscu 51, Antoni Strzałkowski na miejscu 55. W klasyfikacji zespołowej w kategorii Młodych Jeźdźców zwycięzyła Hiszpania, drugie miejsce zajęła Francja, trzecie - Włochy. Polska nie była klasyfikowana. W klasyfikacji indywidualnej Joanna Rosicka zajmuje miejsce 57, Klaudia Siarkiewicz - miejsce 59, Łukasz Koza wycofał się z konkursu.