Home Jeździectwo Wyniki HPP Wrocław - 18-20.03.2011
19 | 05 | 2024

HPP Wrocław - 18-20.03.2011 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Tak jak się można było spodziewać ostatni konkurs kwalifikacyjny PGNiG Halowego Pucharu Polski był bardzo emocjonujący. Do Grand Prix Wrocławia przystąpiło 37 par. Tylko 6 z nich pokonało parkur podstawowy z przeszkodami o wysokości do 150 cm bez punktów karnych. Był wśród nich Andrzej Głoskowski na Imequylu, który wygrał i umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Dużą niespodziankę, już po raz drugi w tym sezonie, sprawiła mało doświadczona amazonka JKS Szczepanek Kamianka Dorota Waskiel, która uplasowała się na drugim miejscu. Po bardzo zaciętej walce w finałowym barażu na kolejnych pozycjach uplasowali się Marek Lewicki (Czahary Pogorzelica), Aleksandra Lusina (Agro-Handel Śrem) i Łukasz Wasilewski (HBC Lasocice). O dużym pechu może mówić Jarosław Skrzyczyński, który na Quinterze zrzucił ostatnią przeszkodę podstawowego przejazdu. Na szczęście miał najlepszy czas spośród tych co mieli po jednym błędzie i został sklasyfikowany na pozycji 8 w konkursie i dzięki temu zarobił 10 punktów do rankingu, co pozwoliło mu na utrzymanie pozycji V-ce lidera. Z kolei na trzecie miejsce awansowała po dzisiejszym udanym starcie Aleksandra Lusina. Konkurs Grand Prix poprzedziła rywalizacja kategorii młodzieżowych. Wśród juniorów we Wrocławiu na pierwszym miejscu uplasował się Krzysztof Okła z KKJ Kielce. Dzięki trzem wygranym w sezonie (Jaszkowo, Leszno, Wrocław) on jako jedyny ze wszystkich Pucharowych Kategorii jest liderem z kompletem punktów. W rywalizacji Młodych jeźdźców najlepszy okazał się Arkadiusz Fimell. Tu liderki z identyczna ilością punktów - Katarzyna Jackiewicz i Paulina Wielgórska - pojadą na finał do Janowa Podlaskiego

W czasie konkursu Grand Prix Trybuny Hali WTWK wypełnione były po brzegi, a najmłodsi jak w czasie każdych zawodów zaliczanych do PGNiG HPP mogli skorzystać z darmowych przejażdżek na kucach. W zawodach we Wrocławiu wystartowało ponad 150 zawodników, którzy przywieźli ze sobą 287 koni.  Konkursy trwały codziennie od rana do godzin wieczornych. Już teraz zapraszamy wszystkich na finał do Janowa Podlaskiego, który odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia.