Home Jeździectwo Wyniki Cavaliada Warszawa: To był dzień Adama Grzegorzewskiego
Polecamy:

Cavaliada Warszawa: To był dzień Adama Grzegorzewskiego Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Piątek na Cavalidowej arenie w Warszawie to emocje dla miłośników ujeżdżenia, WKKW oraz skoków przez przeszkody. Dzień należał do Adama Grzegorzewskiego, który zwyciężył w konkursie średniej i dużej rundy.

Dominika Kraśko Białek na koniu ARES zdobyła pierwsze miejsce w konkursie KPMG Dressage Cup. Jej przejazd sędziowie ocenili na 69,693 %.

W konkursie średniej rundy o nagrodę Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, pod patronatem portalu Equista.pl na najwyższym miejscu podium stanął Adam Grzegorzewski, który dosiadał wałacha OKARINO. Zawodnicy pokonywali przeszkody o wysokości 140 cm. W konkursie wzięły udział 72 pary.  Na drugim miejscu znalazł się Portugalczyk Rodrigo Giesteira Almeida, który pojechał na ISOLDE VD HEFFINCK, a na trzecim Polak Andrzej Opłatek na LIGHT MY FIRE 7.

W prestiżowym konkursie dużej rundy zaliczanym do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej, Rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej i Rankingu Cavaliady Tour również wygrał Adam Grzegorzewski. Jeździec zaprezentował się tym razem na wałachu ZAZOU SZUMAWA. Tym samym, ten niespełna 20-letni zawodnik po raz pierwszy w swojej karierze wygrał konkurs zaliczany do światowego rankingu.

Na podium stanęli także Ales Opatrny z Chech oraz Rodrigo Giesteira Almeida z Portugalii. Zawodnicy walczyli o nagrodę firmy Primavera, pod patronatem Horse&Business Magazine, pokonując przeszkody o wysokości 150 cm. Punkty zdobyte w konkursie zmieniły klasyfikację Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. W załączniku przesyłam ranking.

- Kto ostatecznie znajdzie się w pierwszej trójce, która pojedzie na światowy finał do Paryża okaże się po niedzielnym Grand Prix, w którym można zdobywać podwójne punkty bonifikacyjne (40 za pierwsze miejsce)? W rankingu Cavaliady Tour, na prowadzeniu nadal jest Jarosław Skrzyczyński, na drugie awansował zwycięzca z 2014 roku, Czech Ales Opatrny. Andrzej Opłatek jest trzeci, a dzisiejszy zwycięzca Adam Grzegorzewski awansował na miejsce czwarte. Zapowiada się zacięta walka nie tylko o zwycięstwo w Tourze, ale i o nagrodę specjalną dla zawodnika do 21 lat. Stoczą ją między sobą mistrz i wicemistrz Polski młodych jeźdźców Andrzej Opłatek i Adam Grzegorzewski - mówi Szymon Tarant, dyrektor sportowy Cavaliady.

Wechta Eventing Tour

Paweł Warszawski na ARISTO AZ był pierwszy w konkursie Wechta Eventing Tour. W konkursie, który był rozgrywany pod patronatem Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, startowało 9 zawodników. Zmagania były rozgrywane w ramach Halowego Pucharu Polski w WKKW. Po poznańskim, lubelskim i ostatnim warszawskim etapie najlepszy był Mateusz Kiempa, mimo tego, że dziś na koniu LASSBAN RADOVIX zajął trzecie miejsce.

VENUS vs. MARS

W konkursie równoległym VENUS vs. MARS o nagrodę  Lotto, pod patronatem nc+ również zwyciężył Mateusz Kiempa na koniu CATALAYA. Jest to jedyny zawodnik Cavaliady startujący w dwóch dyscyplinach jeździeckich – skokach przez przeszkody oraz WKKW.