Home Jeździectwo Wyniki Puchar Polski WKKW po pierwszej Eliminacji.
29 | 03 | 2024

Puchar Polski WKKW po pierwszej Eliminacji. Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Za nami I Eliminacja Pucharu Polski WKKW 2017, która odbyła się podczas międzynarodowych i krajowych zawodów na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w sześciu konkursach zawodów WKKW od LL do CIC2*. W kategorii Seniorów pierwszym liderem został Mateusz Kiempa z SCSJ Coval-Biały Bór, który zajął dwa pierwsze miejsca w najtrudniejszym konkursie zawodów CIC2* na koniach  Ambrozjo J i Libertina. Na drugim miejscu jest zeszłoroczny zwycięzca w tej kategorii Mariusz Kleniuk reprezentujący klub LKJ Hippologia Strzegom, który wywalczył czwarte miejsce na klaczy Winona w konkursie CIC2*. Na miejscu trzecim plasuje się Michał Hycki z klubu KJ Szarża Bolęcin. W kategorii Juniorów prowadzi Anna Karpińska z JKS Dako Galant Skibno, która na koniu    Paco zajęła ósme miejsce w konkursie CIC*, na drugim miejscu jest srebrna medalistka z roku poprzedniego Julia Ślązak reprezentująca klub LZJ Drama Zbrosławice, a miejsce trzecie zajmuje Helena Zagała z SKJ WJ Piaseccy Equestrian. Liderem w kategorii Juniorów Młodszych (14-15 lat) jest Martyna Kucharska reprezentująca gospodarzy, a w grupie Młodzików (11-13 lat) Iga Adamek z ZKS Drzonków, natomiast w kategorii Amatorów pierwszą liderką w tym sezonie została Anna Maciejczak z SLKS Książ. W rankingu klubowym na czele jest KJ Jaroszówka dla których punkty zdobywali Joanna Pawlak w kategorii Seniorów, Victoria Glomb wśród Juniorów, Martyna Kucharska wśród Juniorów Młodszych i Roksana Fortuniak w kategorii Amatorów. Na drugim miejscu w rywalizacji klubowej znajduje się ZKS Drzonków, a na trzecim LKS Stragona Strzegom.
II Eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się już za 3 tygodnie w dniach 28.04-30.04  na terenie Hipodromu Sopot. Zapraszamy do Sopotu!