Home Jeździectwo Wyniki Podsumowanie pierwszego dnia Cavaliady Warszawa
26 | 04 | 2024

Podsumowanie pierwszego dnia Cavaliady Warszawa Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki
Duża runda: Gabor Szabo Jr. przybliża się do udziału w Pucharze Świata w USA
W najważniejszym konkursie pierwszego dnia Cavaliady - dużej rundzie o nagrodę IdeaExpo, pod patronatem portalu TylkoSkoki publiczność Cavaliady mogła usłyszeć hymn Węgier. Zwycięską parą okazali się Gabor Szabo Jr. i jego 12-letnia klacz Timpex Bolcsesz. Zawodnik zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i jest groźnym rywalem polskich jeźdźców. Po dzisiejszym sukcesie rosną szanse młodego Węgra na występ w Finale w Stanach Zjednoczonych.

Drugi stopień podium, pomimo jednego błędu na parkurze zajął Felix Hassmann dosiadający 13-letniej westfalskiej klaczy Chicca 31 wyhodowanej w Niemczech. Niemiecki zawodnik jest bardzo dobrze znany publiczności Cavaliady, wygrał wiele konkursów i jest jednym z faworytów nie tylko Grand Prix, ale i Speed&Music, bo konkursy szybkości to jego specjalność, co udowodnił pokonując parkur z wynikiem 58,30 sec.

W najlepszej trójce znalazło się również miejsce dla polskiego zawodnika, a był nim Wojciech Wojcianiec na kasztanowym wałachu Quasi De Kergane. Parze również przytrafił się jeden błąd, jednak nie powstrzymało ich to przed zajęciem miejsca na podium. Jeździec zajmuje wysokie trzecie miejsce w rankingu Cavaliada Tour 2017 i pokazał, że na tych zawodach jest w bardzo dobrej formie. Z dobrej strony pokazał się też Dawid Kubiak, dla którego punkty w rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata są na wagę złota.

Zapraszamy do obejrzenia filmowego podsumowania zmian, jakie konkurs dużej rundy wywołał w aktualnej klasyfikacji Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, przygotowanej przez Szymona Taranta, dyrektora sportowego Cavaliady. https://youtu.be/U9mV4E18IWA

Średnia runda: Polacy na czele stawki w konkursie średniej rundy
Jarosław Skrzyczyński na klaczy CHACCLANA zajął pierwsze miejsce w konkursie średniej rundy, o nagrodę IdeaExpo, pod patronatem portalu TylkoSkoki. Drugie należy do Andrzeja Opłatka i LIGHT MY FIRE 7, a trzecie do Radosława Zalewskiego i GOLIATH J&J Z. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce też należały do Polaków. Do konkursu zostało zgłoszonych łącznie 66 par.

Mała runda: Piętnastolatka wygrywa pierwszy konkurs Cavaliady
W konkursie otwierającym warszawską Cavaliadę, czyli pierwszym z cyklu małej rundy o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich, na najwyższym stopniu podium stanęła Justina Reciunaite na koniu Cormint de Luxe. Drugie miejsce zajęła Weronika Wilczewska i Caspar MS, a ostatnie miejsce na podium zajął André Plath i Wanda 439.

Potęga Skoku: Dwie pary po dwa metry
Aż dwie pary pokonały mur po wysokości 2 metrów w czwartkowym finałowym konkursie Cavaliady. Paweł Jurkowski i FOR ME 18 oraz Wojciech Wojcianiec i CHINTABLUE podzielili się zwycięstwem, podejmując decyzję o rezygnacji z prawa do wystąpienia w piątym nawrocie.

Emocje na 4 konie

Konkurs Halowego Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi o nagrodę Volkswagen Sobiesław Zasada Warszawa, pod patronatem Prezesa PZJ oraz portalu driving.pl dostarczył warszawskiej publiczności ogromnych emocji.

W pierwszym nawrocie żadnemu zawodnikowi nie udało się przejechać toru bez błędów, jednak najszybciej zrobił to Piotr Mazurek z niespełna 10 sekundami przewagi nad swoim klubowym kolegą Bartłomiejem Kwiatkiem. Dużym zaskoczeniem był przejazd lidera rankingu HPPP Ireneusza Kozłowskiego, który popełnił aż 3 błędy i ukończył pierwszy nawrót z końcowym wynikiem 148,92 sek., który dał mu miejsce na końcu stawki i nie pozwolił na występ w drugim nawrocie. Udało się to natomiast Adrianowi Kostrzewie.

Podczas drugiego nawrotu emocje zarówno u zawodników, jak i u publiczności sięgały zenitu. Konie galopowały jeszcze szybciej, jednak ponownie żaden z zawodników nie ustrzegł się błędu. Lekkie piłeczki, które znajdują się na przeszkodach spadają bardzo łatwo, dodając do wyniku karne 5 sekund. Najlepszy okazał się znów Piotr Mazurek, zawodnik klubu SKLS Książ wraz z czwórką swoich koni Bankierem, Blizzardem, Inwencją i Pelopem.

Bardzo dobrze spisały się konie Adriana Kostrzewy dzięki czemu udało mu się wyprzedzić wicemistrza świata w „jedynkach” Bartłomieja Kwiatka, który ostatecznie zajął 3 miejsce. Dla obu zawodników jest to duży sukces, ponieważ dopiero zaczynają swoją przygodę z zaprzęgami czterokonnymi.

Dzisiejszy konkurs sprawił, że Piotr Mazurek zmniejszył swoją różnicę punktową w stosunku do lidera rankingu. Zapowiada się zacięta walka o pierwsze miejsce w Halowym Pucharze Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Ostateczne starcie już w sobotę!

Emilia Jach w Warszawie też wygrała

Czwartkowy konkurs międzynarodowego programu św. Jerzego KPMG Dressage Cup o nagrodę KMPG, pod patronatem portalu dressage24.pl wygrała zawodniczka stołecznego Klubu Jeździeckiego Legia. Emilia Jach i 13-letni gniady wałach szwedzkiej hodowli AQSEL są najwyżej w rankingu KMPG Dressage Cup 2016/2017 po dwóch etapach w Poznaniu i Lublinie.

Miejsce drugie zajęła Dorota Urbańska z Klubu Sportowego Chojnów na 13-letnim ciemnogniadym wałachu Nelson. A na miejscu trzecim uplasowali się Izabela Dyrek z Karkonoskiego Klubu Jeżdzieckiego dosiadająca wałacha KOLIBRI'S AS II niemieckiej hodowli.