Home Jeździectwo Wyniki Puchar Polski WKKW
18 | 04 | 2024

Puchar Polski WKKW Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

Zakończyła się już VII Eliminacja Pucharu Polski WKKW, która odbyła się w Kwiekach. Na stracie zawodów stanęło ponad 80 par, a wśród nich Paweł Spisak. W najtrudniejszym konkursie zawodów – CIC* najwyżej sklasyfikowana wśród Polaków została Weronika Laskowska (KJ SO Starogard Gdański), która zajęła drugie miejsce w konkursie.  Po kolejnej Eliminacji mamy tylko drobne przetasowania w rankingach, ale liderzy kategorii bez zmian: w seniorach prowadzi Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), przed Mariuszem Kleniukiem (LKJ "Hipologia" Strzegom) i Pawełem Warszawskim (SJ Baborówko). W juniorach na czele Małgorzata Cybulska (SKJ Sopot), na drugim miejscu Julia Elzanowska (SJ Baborówko), a na trzecim Milena Jarowicz (ZKJ Przylep Lotnisko). Również w pozostałych kategoriach nie mamy zmian prowadzących. Na czele Juniorów Młodszych jest Martyna Kucharska (KJ Jaroszówka), a wśród Młodzików Diego Pieniaszek (KJ Stado Starogard Gdański). W kategorii Amatorów niezmiennie na prowadzeniu jest Anna Sobańska (SJ Baborówko). W Rankingu Klubowym pierwsze miejsce podium wciąż należy do SJ Baborówko, punkty dla zespołu zdobywają Paweł Warszawski i Jan Mossakowski startujący w kategorii Seniorów oraz w kategorii Juniorów Julia Elzanowska i w kategorii Amatorów liderka Anna Sobańska. Cieszy dobra frekwencja podczas eliminacji Pucharu Polskie WKKW, od początku sezonu sklasyfikowanych zostało już ponad 190 par oraz zacięta rywalizacja, w większości kategorii mamy niewielkie różnice punktowe w czołówkach rankingów, a o zwycięstwo zawodnicy będą musieli walczyć do samego końca. Kolejną szansę na zdobycie punktów do rankingu zawodnicy będą mieli podczas międzynarodowych i krajowych zawodów WKKW w Facimiechu, które odbędą się w dniach od 2 do 4 września 2016. Prezentujemy aktualne rankingi: