Home Jeździectwo Wyniki Rozpoczęła się Cavaliada Lublin 2016
28 | 03 | 2024

Rozpoczęła się Cavaliada Lublin 2016 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki
Rozpoczęła się Cavaliada Lublin 2016. Publiczność kibicowała zawodnikom podczas konkursów skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, konkursu zręczności powożenia i wieczornych zmagań PGNiG Potęga Skoku.  W konkursie Małej Rundy zwyciężył Jan Bobik, na koniu polskiej hodowli Czabra. Na drugim miejscu para z Litwy – Justina Reciunaite i Cormint de Luxe. Ostatni stopień podium zajął reprezentant Niemiec, Christoph Lanske startujący na koniu Tjena. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W konkursie Średniej Rundy wzięło udział aż 106 koni. To oznacza, że regulamin zobowiązał organizatorów do podwojenia puli nagród w wyniku czego, konkurs zwyciężyli Leszek Gramza na koniu Badorette oraz Monika Strzałkowska na koniu Clayton. Srebrny medal zdobyli Jarosław Skrzyczyński na koniu Zazou Szumawa oraz Marcin Bętkowski na koniu Versace L. Trzecie miejsce na podium zajęły pary Jakub Krzyżosiak z Atiqua oraz Hubert Kierznowski i Dior V.

Mściwoj Kiecoń na koniu CELANA Z zwyciężył pierwszy z serii konkursów dużej rundy pod patronatem Kuriera Lubelskiego, o nagrodę firmy Andrewex, z przeszkodami o wysokości maksymalnie 140 cm. Drugi był Piotr Morsztyn na koniu OSADKOWSKI VAN HALEN, a trzeci Wiktor Paul na koniu COLONIA 12. Mściwoj Kiecoń to zawodnik KJ Agro-Handel Srem. Dwukrotny mistrz Polski (2010 i 2011). Obecnie lider wśród Polaków w rankingu Cavaliada Tour po pierwszej eliminacji w Poznaniu. W swojej karierze dwa razy wygrywał Grand Prix Warszawy podczas CSI na Torwarze. Od 2009 roku członek kadry narodowej seniorów. Zajmował czołowe lokaty w Pucharach Narodów (2 miejsce w Bratysławie w 2010 i 3 w Drammen w 2011 – tu zaliczył cenione. Jego dwa największe sukcesy w 2015 roku to wygrane w konkursie Longines Rankings podczas CSI3* w Lesznie oraz w cyklu Jezdzieckiego Grand Prix Wolnej Polski.

Konkurs CDN Ujeżdżenia na poziomie małej rundy z programem CC-5 wygrała triumfatorka z Poznania Gabriela Jaworska-Mazur na ogierze Zimba. Na drugim miejscu na uplasował się Jarosław Wierzchowski na koniu Darrant, natomiast trzecie miejsce zajęła aktualna Mistrzyni Polskie Seniorów Anna Łukasik na koniu Stella Pack Roxsana. Dresażyści zmierzą się ponownie w konkursach w piątek oraz w niedziele podczas Cavaliada Lublin.

Rafał Wojtacha z SLKS Książ oraz para Eros i Diego stanęli na najwyższym stopniu podium konkursu zręczności powożenia z elementami maratonowymi odbywającego się w ramach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Szczepaniak oraz jego konie Maestro Samira i Barquero, a na trzecim Adrian Kostrzewa i konie Incitato Ijasz i Pluto237Prado. Po rozgrywkach w Poznaniu Rafał Wojtacha zajmował drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji HPP, zaraz za Adrianem Kostrzewą.

Wzbudzający dziś największe emocje konkurs „PGNiG Potęga skoku” pod patronatem NC+, o nagrodę PGNiG zakończył się na murze o wysokości 197 cm. Pokonali ją niemiecki zawodnik André Plath na koniu AFP S CHANTAL 261 i Polak – Jan Bobik na koniu SANTISA. Obaj zawodnicy zrezygnowali dalszej rywalizacji i próby pokonania wyższej przeszkody.