Home Jeździectwo Wyniki Finał Pucharu Polski WKKW 2015
29 | 03 | 2024

Finał Pucharu Polski WKKW 2015 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki

W ostatni weekend najlepsi zawodnicy z całej Polski rywalizowali na Hipodromu Sopot w Finale Pucharu Polski WKKW, który zakończył całoroczne zmagania tego prestiżowego cyklu. W najtrudniejszej kategorii - seniorów zwyciężył Paweł Spisak, reprezentujący JKS Dako Galant Skibno, który zwyciężając na klaczy Strona II w konkursie CIC2* przypieczętował swoją dominację w tym sezonie. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął srebrny medalista Mistrzostw Polski seniorów Mariusz Kleniuk. Na trzecim stopniu podium stanął reprezentant KJ Jaroszówka – Artur Społoiwcz. Zwycięzca oprócz nagrody finansowej otrzyma uszyte na miarę siodło Equipe z linii E-Carbon, ufundowane przez głównego sponsora cyklu firmę X-horse, wyłącznego przedstawiciela marki Equipe w Polsce. W grupie juniorów złoty medal Pucharu Polski WKKW 2014 zdobyła zawodniczka KJ Facimiech – Gabriela Klimkowicz, miejsce drugie zajęła Małgorzata Cybulska z SKJ Sopot, a miejsce trzecie Marcel Dul, reprezentującay barwy KJ Jaroszówka. W kategorii juniorów młodszych (zawodnicy w wieku 14-15 lat) zwyciężyła Aleksandra Stańska z KJ PonySport. Miejsce drugie zajęła Julia Bisewska z AKJ Trójmiasto, a brązowy medal w końcowej klasyfikacji Juniorów Młodszych zdobyła Aurelia Drywa z JKS Dako Galant Skibno.

W kategorii młodzików, w której rywalizowali zawodnicy w wieku 11-13 lat wygrała Pauline Wieczorek, reprezentująca barwy LKS Dragona Nowielice, miejsce drugie zajęła Oliwia Paździora z LKS Stragona Strzegom, a miejsce trzecie Martyna Kucharska z KJ Jaroszówka.
W rozgrywanej po raz pierwszy w tym roku kategorii Amatorów złoty medal zdobyła Jagoda Turczyńska z KJ Facimiech, miejsce drugie wywalczyła Anna Sobańska reprezentująca SJ Baborówko, a miejsce trzecie Piotr Tauba z SCSJ Coval Biały Bór.
Oprócz 5 wyżej wymienionych klasyfikacji indywidualnych na koniec sezonu przedstawiono wyniki klasyfikacji klubowej rozgrywanej w ramach Pucharu Polski WKKW. W niej bezapelacyjnie zwyciężył Klub Jeździecki Jaroszówka, miejsce drugie JKS Dako Galant Skibno, a miejsce trzecie LKJ Hippologia Strzegom. Pozycje 4-5 ex aequo przypadło klubom – KJ Facimiech i SJ Baborówko
Rozgrywki Pucharu Polski WKKW z roku a rok co raz bardziej się rozwijają, w tym sezonie łącznie sklasyfikowano 186 zawodników, a zdecydowanie najliczniejszą grupą była kategoria seniorów, w której punkty na przestrzeni całego sezonu zdobyło 72 zawodników. Cykl rozegrany został podczas 7 Eliminacji w całej Polsce  - Sopot, Jaroszówka, Racot, Strzegom, Baborówko, Facimiech oraz zawodów finałowych, które odbyły się w Sopocie.
Organizatorem Pucharu Polski WKKW jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, które dzięki współpracy z Polskim Związkiem Jeździeckim od 2011 roku koordynuje całość rozgrywek tego cyklu.