Home Jeździectwo Wyniki ME Strzegom 2015
19 | 04 | 2024

ME Strzegom 2015 Drukuj Email
Jeździectwo - Wyniki
Próba terenowa okazała się bardzo wymagająca Prowadzenie w rozgrywanych w Morawie Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców w WKKW nadal utrzymuje Brytyjczyk, Will Furlong. Michał Knap jest na 19. miejscu. Will Furlong na koniu Livingstone po bardzo udanym przejeździe crossu, z niewielkim przekroczeniem normy czasu, uzyskał wynik 34,70 pkt. i utrzymał status leadera. Podobnie jak jego rodaczka Sophie Beaty na 16-letnim wałachu Stanly, nie oddała pozycji wywalczonej w próbie ujeżdżenia i z wynikiem 39,10 zajmuje drugą lokatę. Nie udało się to Francuzce, Constance Lucie Copestake, która po upadku straciła wczorajsze trzecie miejsce i została wyeliminowana z konkursu. Obecnie trzecią lokatę z punktacją 40,60 zajmuje Niemka Flora Reemtsma na koniu Ikarosz, która przejechała cross bezbłędnie. Z polskiego teamu najlepszy wynik uzyskał Michał Knap na koniu Bob the Builder, z wynikiem 52,80 pkt. zajmuje 19. lokatę. W klasyfikacji drużynowej udane przejazdy reprezentantów Wielkiej Brytanii i wynik 121,9 pkt. ugruntowały ich status leaderów w zakończonej dziś próbie terenowej. Swoją pozycję utrzymali także Niemcy, którzy z 132,4 pkt. zajmują drugą lokatę. Z marzeniami o medalach musieli pożegnać się Francuzi. Trzy zawodniczki po upadkach na crossie zostały wyeliminowane z konkursu. Z trzeciej pozycji po ujeżdżeniu drużyna przesunęła się na ostatnie miejsce. Polacy awansowali z 9. na 8. pozycję z punktacją 1118,7. Zarówno Michał Knap, jak i Szymon Nachotko przejechali cross bez błędów na przeszkodach, z lekkim przekroczeniem normy czasu. Aleksander Kadłubowski nie ukończył próby terenowej. Po upadku na przedostatniej przeszkodzie został wyeliminowany z konkursu. Dzisiejsza próba terenowa okazała się sporym wyzwaniem dla młodych zawodników. Dziesięciu jeźdźców nie ukończyło konkurencji, a tylko 16 udało się przejechać w normie czasu. Jutro rozegrany zostanie konkurs skoków, który wyłoni zwycięzców mistrzostw. Zobacz wyniki z soboty...