konie,
Home Jeździectwo Wyścigi UCZNIOWIE RUSZAJĄ DO BOJU NA ZIELONEJ BIEŻNI
23 | 04 | 2024
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

UCZNIOWIE RUSZAJĄ DO BOJU NA ZIELONEJ BIEŻNI Drukuj Email
Jeździectwo - Wyścigi

W niedzielę 12 maja na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec zainaugurowany został Czempionat Młodych Jeźdźców. Pomysłodawczynią inicjatywy jest była amazonka, a obecnie właściciel i trener koni wyścigowych Pani Katarzyna Kozłowska, członkini Polskiego Towarzystwa Właścicieli i Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej, które jest organizatorem Czempionatu. Czempionat został ponadto objęty honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów Pana Piotra Guziała, który ufunduje nagrody dla najlepszego młodego jeźdźca.
Celem tego konkursu jest wspieranie młodych adeptów sztuki jeździeckiej oraz zachęcanie właścicieli i trenerów koni wyścigowych do promocji młodych, utalentowanych jeźdźców poprzez szerszą niż dotychczas ich prezentację podczas rozgrywanych gonitw. Czempionat obejmuje sześć wyścigów uczniowskich, w których biorą udział jeźdźcy, którzy nie wygrali w swojej karierze więcej niż 25 wyścigów. Za miejsca zajęte przez konie w poszczególnych gonitwach uczniom będą przyznawane punkty, które pozwolą wyłonić najbardziej skutecznego młodego jeźdźca. PTWiHKPKA uhonoruje również na koniec sezonu właściciela i trenera koni wyścigowych, którzy wykażą się największym zaangażowaniem w promowanie młodego narybku jeździeckiego.

Dopełnieniem działań Towarzystwa mających na celu wspieranie młodych jeźdźców, zarówno tych wyścigowych jak i treningowych, będą warsztaty, podczas których analizowany będzie styl jazdy oraz omawiane najlepsze praktyki jeździeckie. Warsztaty zostaną zorganizowane we współpracy z Polskim Klubem Wyścigów Konnych, który ma już doświadczenie w organizacji tego typu przedsięwzięć, ponieważ od ubiegłego roku współpracuje z British Racing School w Newmarket.
Tegorocznym uczestnikiem szkolenia w Newmarket był Artur Kupczyński, dosiadający zwycięzcy pierwszej w tym sezonie gonitwy uczniowskiej, wyhodowanego przez SK Golejewko, trenowanego przez Pana Andrzeja Walickiego, Króla Popu. Ogier, własności SK Golejewsko i Korab – Andrzej Walicki, dostał skrzydeł pod 23-letnim uczniem Kupczyńskim i łatwo pokonał przeciwników wygrywając wyścig o 7 długości. Artur Kupczyński jest związany z wyścigami od trzech lat. Pracował jako jeździec treningowy w stajniach trenerów Mieczysława Mełnickiego, Adama Wyrzyka i Krzysztofa Ziemiańskiego, a obecnie trenera Andrzeja Walickiego. Ma na koncie 4 wyścigi, w tym jeden wygrany. Jak stwierdził, Czempionat Młodych Jeźdźców jest świetną szansą na zaistnienie i pokazanie się bywalcom wyścigów oraz zachętą i motywacją do pracy nad doskonaleniem techniki jeździeckiej i dalszego rozwoju dla wszystkich młodych jeźdźców, którzy wiążą swoją przyszłość z wyścigami konnymi.
Kolejna gonitwa uczniowska zaplanowana jest na 12 czerwca. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia w ten dzień Toru Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu oraz do kibicowania młodym jeźdźcom podczas ich zmagań na zielonej bieżni. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu...

Elwira Krakowiak
PTWiHKPKA
www.wyscigi-konne.org

 

 

 


Polityka cookies
0.189