Home Jeździectwo Propozycje XII Mistrzostwa Polski Starszych Jeźdźców
08 | 05 | 2024

XII Mistrzostwa Polski Starszych Jeźdźców Drukuj Email
Wtorek, 07 Wrzesień 2010 10:20
Zamieszczamy propozycje XII Mistrzostw Polski Starszych Jeźdźców i zawodów regionalnych. Zawody odbędą się w dniach 25.09-26.09.2010 na terenie KJ Wolica.

2.Miejsce zawodów: Hipodrom na terenie KJ Wolica

3.Termin zawodów: 25.09-26.09.2010.Uczestnicy: kluby zarejestrowane w WZJ, PZJ, zaproszeni goście

5.Warunki uczestnictwa i rozgrywania Mistrzostw Polski Starszych Jeźdźców :

a. Zawodnicy urodzeni do 1970 roku włącznie.

b. W półfinałach zawodnik ma prawo startu na dwóch koniach. Do wyniku zaliczany będzie lepszy przejazd w danym półfinale. W finale zawodnik może startować tylko na jednym wybranym przez siebie koniu, na którym ukończył przynajmniej jeden półfinał..

c. Półfinały rozegrane zostaną jako konkursy dokładności – art. 238.1.1,finał jako dwunawrotowy konkurs dokładności – art. 238.1.1.Zwycięży ten zawodnik, który uzyska najmniejszą ilość punktów karnych w dwóch półfinałach i finale. Przy równej ilości punktów karnych na miejscach medalowych przeprowadzona zostanie rozgrywka na zasadach konkursu zwykłego.

d. Do II nawrotu finału kwalifikuje się 10 par z najlepszym wynikiem, oraz ci ,którzy mają wynik równy dziesiątemu miejscu.

e. Konie startujące w MPSJ muszą mieć ukończone 5 lat.

f. Aby zawodnik został sklasyfikowany w MPSJ musi ukończyć jeden półfinał i pierwszy nawrót finału.

10.Zawodnik wyeliminowany w jednym z półfinałów, otrzymuje wynik ostatniego zawodnika, który ukończył przejazd w tym konkursie zaliczany do Mistrzostw, powiększony o 10 pkt. karnych.

b) Zgłoszenia na adres :KJ Wolica ,Wolica 1 g ,62-872 Godziesze

tel.fax.0-62-76-12-564, email; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

70 zł Grand Prix

e) Opłata za boks - 200 zł (od piątku rano)

9.Wymagana dokumentacja zgodna z przepisami PZJ –zawodnicy i konie

10.Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże ,wypadki i inne szkody mogące wyniknąć w trakcie transportu i uczestnictwa w zawodach.

11.Reklamacje:Każda reklamacja musi być podana na piśmie z dołączeniem kaucji w wysokości 200

12.Każda zmiana na liście startowej po jej wydrukowaniu opłata 10 zł ,nie dotyczy skresleń.

13.Zakwaterewanie :

Na terenie KJ Wolica

w pokojach nad domem 50 zł za nocleg

w pokojach jednoosobowych przy hali 100 zł za pokój na dobę

w pokojach dwuosobowych przy hali 160 zł za pokój na dobę.

- Grand Prix – ukończenie konkursu klasy N lub C

W przypadku mniejszej niż 17 liczby startujących w danej kategorii organizator zastrzega sobie prawo do zastosowania przepisów art.35.4 Przepisów Ogólnych PZJ.

Program Zawodów:

Sobota: Początek godzina 10.00

Konkurs nr 1 60 cm dla kuców dwufazowy art.274.5.3

Konkurs nr 2 80 cm dla kuców dwufazowy art.274.5.3

Konkurs nr 3 LL dokładności bez rozgrywki art.238.1.1.

Konkurs nr 4A - L licencyjny

Konkurs nr 4 L dwufazowy art.274.5.3

Godzina 12.00

I Półfinał Mistrzostw Polski Starszych Jeźdźców – dokładności 90 cm art.238.1.1.

II Półfinał Mistrzostw Polski Starszych Jeźdźców- dokładności 90 cm art. 238.1.1

Konkurs nr 9 80 cm dla kuców dwufazowy art.269.5

Konkurs nr 10 LL dokładności bez rozgrywki art.238.1.1.

Konkurs nr11 A – L licencyjny

Konkurs nr 11 L dwufazowy art.274.5.3..

I Nawrót Finału Mistrzostw Polski Starszych Jeźdźców –dokładności 100 cm –art.238.2.2 II Nawrót Finału Mistrzostw Polski Starszych Jeźdźców –dokładności 105 cm –art.238.2.2

Konkurs nr 12 L Jesienny Finał Amatorów zwykły z rozgrywką art.238.2.2

Konkurs nr 13 C Grand Prix Kaliska Jesień zwykły z rozgrywką art. 238.2.2

Konkurs nr 14 P z jokerem art.269.5

Konkurs nr 15 N z jokerem art.269.5

Uwaga godziny rozpoczęcia konkursów podane są w przybliżeniu i mogą się zmienić w zależności od liczby zgłoszonych zawodników.