konie,
Home Jeździectwo Propozycje Aukcja TERAZ POLSKIE KONIE
06 | 06 | 2020
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Aukcja TERAZ POLSKIE KONIE Drukuj Email
Wtorek, 22 Listopad 2016 12:37
Sprawdzony koń z aukcji
Kiedy rozważamy kupno konia, musimy wziąć pod uwagę cały szereg czynników. Rasa, warunkuje nie tylko wzrost i budowę konia, ale także np. temperament. Dyscyplina jeździectwa, którą chcemy uprawiać – tu ważna jest znajomość rodowodu i osiągnięcia sportowe przodków naszego konia. Aktualny stan i rokowania zdrowotne na przyszłość. Szukając samodzielnie konia, musimy wziąć na swoje barki ciężar nie tylko znalezienia dobrej oferty, ale również jej sprawdzenia i ocenę zwierzęcia. Pochodzenie, dokumenty, stan zdrowia, badanie Kupno-Sprzedaż, ocena predyspozycji sportowych i rokowań zdrowotnych na przyszłość – to wszystko jest na naszej głowie, koszty zaś obciążają nasz budżet. Możemy jednak skorzystać z innej możliwości – AUKCJI.

Aukcja TERAZ POLSKIE KONIE
Z inicjatywy Polskiego Związku Hodowców Koni, przy współpracy Agencji Nieruchomości Rolnych, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Pałacu Baborówko, po raz kolejny podczas Cavaliady w Poznaniu odbędzie się Aukcja TERAZ POLSKIE KONIE.

Na pierwszej aukcji, która odbyła się w 2014 roku, wystawionych zostało 14 koni z hodowli państwowych oraz prywatnych. Wtedy po raz pierwszy zaprezentowano konie w ręku i pod siodłem. Została stworzona możliwość indywidualnego dosiadania koni przez osoby zainteresowane ich kupnem. Każdy z kupujących mógł skorzystać z pomocy weterynarzy obecnych na miejscu i zlecić dodatkowe badanie Kupno-Sprzedaż. Wprawdzie podczas tej pierwszej aukcji nie doszło do sfinalizowania żadnej z transakcji, to jednak 6 koni znalazło swoich nabywców tuż po zakończeniu Cavaliady. Kolejna aukcja zorganizowana została rok później również podczas Cavaliady w Poznaniu. Tym razem do aukcji wyselekcjonowano 8 koni polskiej hodowli. Były to konie zróżnicowane zarówno pod względem wieku, jak i stopnia wyszkolenia (od dobrze rokujących 3,5-latków po konie, które odnosiły już sukcesy w sporcie, bądź zostały sprawdzone w hodowli).

Obecna, już trzecia z kolei aukcja, organizowana przez PZHK, ANR,MTP i Pałac Baborówko odbędzie się podczas Cavaliady w Poznaniu w dniach 2-3 grudnia 2016 r.  We wszystkie dni stajnie będą otwarte dla potencjalnych klientów. 2 i 3 grudnia odbędą się prezentacje koni pod siodłem (Arena B), a 3 grudnia konie dodatkowo będą prezentowane w ręku (Arena A), zanim nastąpi punkt kulminacyjny, czyli licytacja (Arena B po zakończeniu konkursów na obu arenach). W te dni konie będą również udostępniane potencjalnym klientom do indywidualnych jazd.

Dlaczego konie z Aukcji TERAZ POLSKIE KONIE?

Konie prezentowane podczas Aukcji TERAZ POLSKIE KONIE zostały  poddane ocenie selekcjonerów PZHK pod kątem pokroju, cech użytkowych oraz stanu zdrowia i przygotowania. Przy  wyborze  wzięto  również pod uwagę pochodzenie, karierę sportową zarówno zgłoszonych koni jak ich przodków. Konie zgłoszone na tegoroczną aukcję mają od 4 do 8 lat i są użytkowane w skokach przez przeszkody, WKKW i/lub ujeżdżeniu.

Wszystkie konie posiadają aktualne badania lekarskie, na które składają się: badanie ogólne, badanie w ruchu, lekarska ocena układu szkieletowo-mięśniowego oraz wyniki badania radiologicznego stawów (tzw. TUV).

Ze strony kupujących do aukcji może przystąpić każdy – zarówno osoba prywatna, jak i firma. Udział w aukcji jest bezpłatny i nie jest wymagana rejestracja ani wpłata wadium. Każdy z potencjalnych klientów może na własny koszt zlecić dodatkowe badanie Kupno-Sprzedaż i ocenę konia oraz RTG kończyn – podczas Cavaliady obecni będą weterynarze, z których pomocy będzie można skorzystać.

Inicjatywa Polskiego Związku Hodowców Koni, Agencji Nieruchomości Rolnych we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i Pałacem Baborówko – Aukcja promocyjna polskich koni wierzchowych TERAZ POLSKIE KONIE to wyraz troski o rodzimy przemysł konny i działania podjęte na rzecz jego rozwoju. Zasady kwalifikacji do aukcji  gwarantują kupującym, że prezentowane konie to sprawdzony, dobry materiał na sportowców lub do hodowli. To, wraz z pracą włożoną w ich wychowanie i wyszkolenie pod kątem użytkowania wierzchowego, pozwala sądzić, że nabywcy będą już niebawem czerpać satysfakcję oraz radość z posiadania i użytkowania koni zakupionych na Aukcji TERAZ POLSKIE KONIE.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz katalog aukcyjny można znaleźć na stronie: http://www.terazpolskiekonie.pl/pl/


 


Polityka cookies
0.212