konie,
Home Jeździectwo Listy startowe Bogactwo sportowych emocji w Lublinie
20 | 01 | 2021
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

Bogactwo sportowych emocji w Lublinie Drukuj Email
Jeździectwo - Listy startowe
Wtorek, 02 Luty 2016 14:59

 Skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, wszechstronny konkurs konia wierzchowego i  powożenie zaprzęgami parokonnymi – zawodnicy aż 4 dyscyplin jeździeckie zagoszczą na arenie Targów Lublin już w następnym tygodniu. Cavaliada Lublin zbliża się wielkimi krokami. Kolejny raz zobaczymy skoczków, ujeżdżeniowców i powożących, którzy zmierzą się w swoich dyscyplinach. Po raz pierwszy natomiast w Lublinie zagoszczą zawodnicy startujący we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Podczas CLAAS Eventing Tour zobaczymy najbardziej z widowiskowych części tej dyscypliny – wymagający cross. W czołówce rankingu znajdują się Jan Kamiński, Paweł Warszawski i Katarzyna Kokowska. Wukkwiści mają o co walczyć. W Warszawie pod koniec lutego zmierzą się w finale podczas warszawskiej Cavaliady.


    Zwane królową wśród dyscyplin jeździeckich – ujeżdżenie także nie pozwala się nudzić kibicom Cavaliady. Po trzech konkursach na poziomie Małej Rundy w Poznaniu pierwsze miejsce zajęła Gabriela Jaworska-Mazur na ogierze KWPN Zimba. Na podium stanęły także Ewa Hamkało na doświadczonym Vivaldim i zwyciężczyni z poprzedniej edycji w Lublinie Natalia Organista z Wento. Na czworoboku zobaczymy także między innymi aktualną Mistrzynię Polski – Annę Łukasik z koniem Stella Pack Roxana. Rywalizacja ujeżdżeniowców w Lublinie to godzinny „spektakl” niezwykłego porozumienia między koniem a jeźdźcem. Niemal wszyscy zawodnicy mają w swoim dorobku sportowym starty na Mistrzostwach Europy czy wysokie miejsca Mistrzostw Polski. Krajowe Zawody ujeżdżeniowe Cavaliada Lublin 2016, to okazja zobaczenia wyrównanej rywalizacji sportowej seniorów przygotowujących się do Halowego Pucharu Polski.

    Publiczność też z pewnością zainteresują rozgrywki drugiej eliminacji Halowego Pucharu Polski w Powożeniu. Wielokrotny mistrz Polski i medalista Mistrzostw Świata – Bartłomiej Kwiatek – w Poznaniu zajął dalekie miejsce w rankigu. Czy w Lublinie uda mu się dogonić czołówkę? Pierwszy etap wygrał Rafał Wojtacha. Na drugim miejscu znalazł się doświadczony Adrian Kostrzewa, a ostatnie miejsce na pudle wywalczył debiutant Jakub Szczepaniak. Podczas eliminacji w Lublinie powożący z pewnością będą walczyć do końca i dostarczą nam wszystkim ogromnych emocji.

    Znamy już listy zawodników, którzy zakwalifikowali się do startu w Lublinie. Zapraszamy do zapoznania się listami:

 

 


Polityka cookies
0.222