konie,
Home Jeździectwo Kursy i szkolenia "Jak stworzyć ufnego koni" - szkolenie
25 | 06 | 2019
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

"Jak stworzyć ufnego koni" - szkolenie Drukuj Email
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Poniedziałek, 25 Marzec 2013 12:11

Wbrew pozorom konie bardzo często ulegają stresowi. Powodów stresu może być bardzo wiele. Zazwyczaj wynika on z lęku lub złych doświadczeń. Problemy z transportem, "spalanie się" przed zawodami, wyłamania na parkurze, czy niechęć do lekarza weterynarii, to tylko kilka przykładów. Stres, podobnie jak u ludzi, może mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie konia i jego kondycję psychiczną. Celem warsztatów "Jak stworzyć odważnego i ufnego konia" jest pokazanie sposobów "odwrażliwienia" konia na czynniki stresogenne, z którymi spotyka się wielu sytuacjach. Szkolenie będzie składało się z trzech części: teoretycznej, praktycznej oraz otwartej dyskusji, podczas której uczestnicy będą analizować i oceniać wzajemnie swoje postępy w pracy z koniem na podstawie nagrań, zrobionych podczas zajęć praktycznych.

Program szkolenia:

    Habitucja - tzw. odczulanie koni.
    Relacja z koniem w sytuacjach stresowych.
    Proces uczenia się i zapamiętywania u koni.
    Zasady budowania relacji z koniem.
    Zaufanie. Szacunek. Dominacja.
    Fazy i wykorzystanie energii w pracy z koniem.

Rozwinięciem części teoretycznej są trzy sesje zajęć praktycznych, podczas których zaprezentowane zostanie między innymi przygotowanie konia do transportu (praca z koniem, który sprawiającym problemy przy załadunku). Podczas zajęć praktycznych uczestnicy będą również mieli okazję zbudować poprawne relacje z koniem, oparte na szacunku, zaufaniu i dominacji. Dyskusja: Uczestnicy szkolenia będą nagrywani podczas zajęć praktycznych. Filmy posłużą jako materiał dydaktyczny w dyskusji kończącej szkolenie, której celem będzie analiza i omówienie poszczególnych etapów pracy z koniem w warunkach stresogennych.

 

 

Prowadzący warsztaty:

Lidia Kacperska - inżynier zootechniki i technik weterynarii. Od zawsze związana z jeździectwem. Na co dzień współpracuje z Centrum Zdrowia Konia jako anestezjolog i behawiorysta. Z racji swoich uprawnień (III stopień szkoleń jeździectwa naturalnego) i doświadczenia, pracuje z pacjentami CZK przygotowując konie do różnych zabiegów weterynaryjnych.

 

 

Szczegóły organizacyjne:

    Organizatorem szkolenia jest Fundacja Horse Sport i Uczelnia Wyższa Collegium Humanitatis
    Czas szkolenia: 3 dni
    Miejsce: Centrum Zdrowia Konia, Psucin, ul. Lipowa 37, 05-190 Nasielsk
    Cena: 400 zł. Istnieje możliwość przyjazdu z własnym koniem (cena szkolenia nie ulega zmianie).
    Termin: 12-14.04.2013 r.

Więcej informacji na www.uniwersytetjezdziecki.pl

 


Polityka cookies
0.136