konie,
Home Jeździectwo Artykuły CAVALIADA na rodzinne i sportowo
14 | 06 | 2021
REKLAMA
Menu:
REKLAMA
Działy
REKLAMA1
REKLAMA
Polecamy:
REKLAMA

CAVALIADA na rodzinne i sportowo Drukuj Email
Jeździectwo - Artykuły
Piątek, 11 Grudzień 2015 23:55
Polacy Bezkonkurencyjni w średniej rundzie - 88 zawodników walczyło o nagrodę firmy Andrewex, w piątkowym konkursie Średniej Rundy o wysokości przeszkód 140cm, pod patronatem magazynu Koń Polski. Bezkonkurencyjni okazali się Polacy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca pokonując parkur bez punktów karnych w czasie poniżej 52 sekund. Aleksandra Słuszniak-Marchwicka dosiadająca 8-letnią klacz Casablanca zwyciężyła w konkursie w czasie 49,39. Po wczorajszym sukcesie na II miejscu znalazł się Marek Lewicki na koniu Codetia Vdl pokonując parkur w czasie 51,81. Na podium nie zabrakło również Eweliny Szczepanik, która na Pablo I z czasem 51,96 zdobyła trzecie miejsce.
Ważny konkurs dla Holendrów -  Robert VOS z Holandii na koniu CARAT wygrał konkurs dużej rundy CSI3*-W nr 6 pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, o nagrodę firmy Wechta. Wysokość przeszkód wynosiła 150 cm, a pula nagród prawie 100 tysięcy złotych, gdyż był to konkurs zaliczany do rankingu Ranking FEI. Drugie miejsce zajęła para Patrik MAJHER – CALIBER, a trzecie Gert Jan BRUGGINK na koniu MCB ULKE. Był to konkurs zaliczany do rankingu CAVALIADA TOUR, stąd Holender jest obecnie liderem tego cyklu. Do rozgrywki zakwalifikowało się 16 zawodników, w tym trzech Polaków. Najlepszy Polak Mściwoj KIECOŃ zajął czwarte miejsce na klaczy Urbane. Konkurs rozstrzygnął ostateczną listę niedzielnego Grand Prix, w którym zobaczymy aż 13 Polaków z 50 uprawnionych do startu zawodników.


CLAAS Eventing Tour ma lidera

 

Konkurs CLAAS Eventing Tour – Halowy Puchar Polski WKKW – cross pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, o nagrodę firmy CLAAS Poland wyłonił lidera cyklu WKKW, którym został Jan Kamiński. Drugie miejsce zajął Paweł Warszawski. Trzecie miejsce przypadło Katarzynie Kokowskiej. Parkur CAVALIADY zmienił się nie do poznania. Zamiast tradycyjnych przeszkód pojawiły się bankiet, wąskie fronty, kornery i hyrdy, czyli tradycyjne przeszkody WKKW.

 

W Poznaniu wygrywa zawsze Mars?

Rok temu w wygrał Łukasz Brzóska, w tym roku w Konkurs nr 7 – PZU VENUS vs. MARS, o nagrodę firmy PZU wygrał również… Łukasz Brzóska, tym razem na koniu CARRERA SJ.

To był gorący piątek w hali numer 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich, a atmosfera była podgrzewana stopniowo, najpierw konkursem WKKW, a później pojedynkiem amazonek z jeźdźcami, którzy rywalizowali jednocześnie na dwóch identycznych parkurach.

 

Rodzinny weekend

 

4 tysiące dzieci odwiedziło dzisiaj Międzynarodowe Targi Poznańskie. Podczas Cavaliady odkrywały świat koni i jeździectwa, a podczas Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych tworzyły wspólnymi siłami, łańcuch choinkowy. Dzięki nim Poznański Łańcuch Świąteczny, ma już pół kilometra. Akcja będzie trwała aż do niedzieli. Następnie łańcuch będzie ozdobą świąteczną holu wejściowego na MTP. Na Cavaliadzie młodzi goście oglądali konkursy ujeżdżenia, Pawilon Polskiej Hodowli i pokazy hippiczne. Mogli też wziąć udział w przejażdżkach na kucykach i zabawach zręcznościowych. Te punkty programu będą dostępne do niedzieli. Bilety uprawniające do wstępu na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych oraz Cavaliadę Show i Targi są dostępne w ciągłej sprzedaży w cenie 9 zł.

 
 


Polityka cookies
0.186