| MP-C Sopot dzień I |
|
| Jeździectwo - Wyniki |
W Sopocie rozpoczęły się, tak jak również w ubiegłym roku Mistrzostwa Polski Seniorów w WKKW (MP-C). Na starcie stanęła, obok Łukasza Kaźmierczaka (SKJ Gryf Biały Bór), który w tym roku będzie bronił tytułu Mistrza Polski, czołówka polskich jeźdzców WKKW; Łukasz Kaźmierczak przyjechał do Sopotu zarówno z Ostlerem jak i z Hromym oraz z młodym ogierem Aztec, Paweł Spisak przywiózł zarówno Weriusza jak i Baryta, do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski stanęli również Paweł Warszawski, Kamil Rajnert, Marcin Michałek (Magnolia) oraz Jerzy Krukowski (Ozon).
Zawodnicy, szczególnie w czołówce prezentowali zbliżony poziom, przygotowująca się do Mistrzostw Świata para Ostler - Kaźmierczak zaprezentowali na czworoboku bardzo równy przejazd uzyskując 47,6 pkt karnych i zajmują po pierwszym dniu zawodów ex aequo 2 miejsce w konkursie tracąc do prowadzącego po ujeżdżeniu, mimo porównywalnych przejazdów, Pawła Spisaka 4,2 pkt karnych. Wynikiem poniżej 50 pkt karnych zakończył pierwszy dzień zmagań o tytuł Mistrza Polski również Kamil Rajnert na Malcolmie, tuż przed Hatterią pod Pawłem Warszawskim (LKJ Gabon Walewice).
Ze względu na małe różnice punktowe rozstrzygnięcie walki o tytuł przyniesie próba terenowa, a ostatecznie próba skoków, która odbędzie się w najbliższą niedzielę. |
