"Końskie SPA" - warsztaty masażu i stretchingu koni Drukuj
Jeździectwo - Kursy i szkolenia
Środa, 20 Marzec 2013 13:26

Jeździectwo staje się coraz bardziej popularne, a ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, wymagamy od naszych koni coraz więcej. Chcemy by biegały szybciej, skakały wyżej i wykonywał nienaturalne dla nich ewolucje. Zapominamy jednak, że konie, podobnie jak my - jeźdźcy, to także sportowcy, którzy potrzebują dodatkowych zabiegów pielęgnacyjno - rehabilitacyjnych, aby pozostać w dobrej formie przez wszystkie lata użytkowania. Końskie SPA, to propozycja szkolenia, na którym uczestnicy nauczą się technik masażu leczniczego i sportowego oraz stretchingu koni. Taka umiejętność przyda się z pewnością w codziennym treningu, jak rownież w trakcie rehabilitacji konia. To szkolenie polecamy szczególnie zawodnikom i luzakom.

Zajęcia będzie prowadzić tandem wykładowców: wykwalifikowany masażysta koni i lekarz weterynarii. Szkolenie odbędzie się w formie warsztatów, jednak nie zabraknie róweniż wiedzy teoretycznej.

Szkolenie ma status szkolenia licencyjnego PZJ.

Warsztaty odbędą się w weekend 13-14 kwietnia 2013 roku na terenie LKS Stragona Strzegom.

Program warsztatów będzie poruszał następujące zagadnienia:

    podstawy anatomii i biomechaniki koni w teorii i praktyce,
    budowa konia,
    masaż jako forma profilaktyki i leczenia u koni,
    techniki masażu leczniczego i sportowego,
    stretching koni,
    rodzaje i zastosowanie suplementów.

Prowadzący szkolenie:

Paulina Puchala - dyplomowana masażystka koni, absolwentka Svenska Terapeut Utbilding AS, inż. zootechniki, Inżynier zootechniki, dyplomowana masażystka, która jako jedyna wykonuje w Polsce masaże głębokie - lecznicze Genuin Svensk Massage. Wiedzę z zakresu fizjoterapii zdobywała w Szwecji, tam a także w Norwegii odbywała praktyki. W Polsce przebywa od 3 lat i współpracuje z czołowymi jeźdźcami wszystkich dyscyplin jeździeckich. Jej publikacje na temat masażu można znaleźć w wielu czołowych "końskich tytułach". Prywatnie właścicielka srokacza jeżdżąca relaksacyjnie w siodle westernowym. Z JNBT współpracuje już od roku, z sukcesami prowadząc warsztaty masażu.

Lek. wet Julia Kornaszewska zajmuje się przede wszystkim ortopedią i medycyną sportowa. Doświadczenie zawodowe po studiach ukończonych we Wrocławiu w 2007 roku zdobywała w klinice dla koni Sudenhof w Niemczech. Julia jest zawodniczka dyscypliny WKKW, wieloletnim członkiem kadry Polski, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski i medalistką Mistrzostw Europy.

Szczegółowe informacje na www.uniwersytetjezdziecki.pl
Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub +48 519 555 535

Zapraszamy!

 
0.114